iTunes hesabını kapatma

Merhabalar

iphone 4 8gb kullanıcısıyım telefonumumdaki bazı sebeberden dolayı garantiye yolladım ve değişim yapılmasını istedim garanti değişim sürecini başlatabilmek için benden itunes hesabımın kapatılması gerektiği ve bunun için şifre gerektiği veya  fatura veya internet üzerinden kendimin kapatabileceğini söyledi çok araştırdım fakat itunes hesabımı kapatma hakkında bir bilgi bulamadım. yardım ederseniz sevinirim

not: itunes hesabım bir tanıdığımın 3-4 cihazda kullanılıyor bunun için sadece kendi cihazımıdakini iptal etmek istiyorum ve icloud da kullanılıyor

yakupahmet yakupahmet (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Internet üzerinden iTunes hesabını kapatma veya Apple ID'nizi kapatmanız ancak mail yolu ile olabiliyor.

    Apple sitesi veya iTunes uygulaması üzerinde hesap kapatmak gibi bir seçenek yok.

    Apple Apple ID doğrudan hesap kapatmaya izin vermiyor.

    1.  www.apple.com adresini ziyaret edin
    2.  “Support”  bölümünü tıklayın.
    3.  “iTunes” logosunu tıklayın.
    4. Sol taraftan “Account & Billing” tıklayın.
    5. Scroll'u aşağı indirin ve  “Account Security”  altındaki  “Get account support” tıklayın.
    6. “Managing or editing iTunes Store account” Tıklayın.
    7. "Please tell us more about the issue" isteğinizi yazın Continue tıklayın.
    8. Sonraki aşamaları size uygun şekilde doldurun.

    iTunes hesabı kapatma işleminde şu bilgilere ihtiyacınız olabilir:

    1. Ayrıca aşağıdaki bilgiler de gerekebilir.

      • Bir siparişinize ait sipariş numarası
      • iTunes hesabınızda kullandığınız kredi kartınızın son 4 hanesi
      • Güvenlik sorunuzun cevabı
      • Doğum Tarihiniz
      • Fatura adresiniz
      • Hesabınızda kayıtlı telefon numaranız.

    Aslında yukarıdaki bilgiler ve isteğiniz ile birlikte karşınıza gelecek formdan bir email göndermeniz gerekecek.

    Apple sitesi üzerinden online olarak iTunes hesabı kapatmak mümkün değil.

    Fakat kapatma işlemi değişim gibi durumlarda değil iTunes hesabınız hack edildiğinde yapılacak işlemlerden biri.

    Acaba bir yanlış anlama söz konusu olabilir mi? Sizden istenen Apple Hesabınızdan çıkış yapmanız olabilir mi?

    Eğer Apple Hesabınızı iPhone telefonunuzda devredışı bırakmak istiyorsanız yapmanız gereken

    1. Telefonunuzda Ayarlara dokunun
    2. Sol taraftaki menüden, iTunes ve App Store'a dokunun
    3. Apple Kimliğinizi göreceksiniz. Apple Kimliğinize dokunun.
    4. Çıkış yap'ı seçin.

    Bu işlemden sonra iTunes işlemleri ve Apple kimliği gerektiren işlemler artık sizin hesabınız üzerinden yapılamayacaktır.

    iPhone değişimi için işlemi yapmanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Zira benzer bir durumda telefonum değiştirildi. Benden hesabınızı kapatın gibi bir işlem istenmedi.  Hesabınızı kapatırsanız o hesabınızla ilgili tüm uygulamalar ve indirmeleri daha sonra kullanamazsınız. Bu sebepten bana bu istekleri çok mantıklı gelmedi.

    Ayrıca iTunes hesabınızdaki bilgileri değiştirerek ödeme ve kart bilgileriniz etkisiz hale getirebilirsiniz.

    1.  iTunes açın
    2.  Store / Magaza > Sign In / Giriş Yap seçin.
    3. Apple ID ve parolanızı girin.
    4. Store /Magaza  > View Account  / Hesabı Görüntüle seçin.
    5. Hesap parolanzı girin ve hesabınızı görüntüleyin.
    6.  Apple Account Information  / Apple Hesap Bilgisi sayfasında  Edit  / düzenle  tıklayın.
    7. Bilgilerinizi değiştirin ve Done / Bitti tıklayın.

    Iphone üzerinde bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz.

    1. iTunes & App Stores dokunun
    2. Apple ID nizi tıklayın.
    3. Apple Kimliğini Göster dokunun
    4. Hesabınıza dair ödeme bilgileri ve diğer bilgileri değiştirin.
    5. Özellikle Ödeme Türü "Hiç Biri" seçin
    6. Bitti'ye dokunun.

    Ben ilave bilgiler ile birlikte yapılabilecekleri yaptım. Açıkcası aklıma gelenler bu kadar. Nette sizin için biraz araştırma da yaptım. Değişimle ilgili bence ortada bir yanlış anlama var gibi. Umarım Faydası olur.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

      Öncelikle ben durumda bazı durumları daha aktarayım dedikleriniz bana çok mantıklı geldi fakat eğer aklınıza bişi daha gelirse diye:) Bu iphone bana bir akrambamdan hediye onada turkcell den hediye olarak gelmiş. İphone geldiği kendi hesabına ve iclouduna bağladı beni ki indirdiği ücretli uygulamaları falan ben hep ücretsiz indirebiliyordum. Bir kaç sorun olunca garantiye yollim dedim ondada arkadaşın tanıdığı varmış ben sadece imei yetiyor die yolladım. Genpada çalışan arkadaş değişim için parolayı sölesinde ben çıkış yapayım falan dedi. Bende akrabamın kredi kartı bağlı bir şifre olduğu için vermek istemedim. Daha sonra o zamn ya netten kapatın ya şifreyi verin yada faturayı yollayın dedi. Bu sefer turkcell hediye ettiği için faturayıda bulamadık bitürlü öle kaldı işlem yani sizin dediklerinizde çok mantıklı geldi ama şöyle bir durum var ben normal çıkış yap diyorum kendime yeni hesap falan aldım arada hala eski kimliğin şifresini girin falan çıkıyor yani o hesabı tam olarak kapatamadım nedense..  yardımlarınız için tekrar teşekkürler gelişme olursa yazarım :)

      yakupahmet yakupahmet (1)