iTunes Library.itl cannot be read because it was created by a newer version of iTunes hatası nasıl çözülür?

Windows bilgisayarımdan iTunes'u silmiştim, sonra tekrar yüklemem gerekti. Fakat iTunes yüklerken şu hatayı alıyorum: iTunes Library.itl cannot be read because it was created by a newer version of iTunes.

Karşılaştığım bu "iTunes Library itl cannot be read" hatasını nasıl çözerim?

iTunes Library.itl cannot be read sorunu nasıl çözülür?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iTunes Library.itl cannot be read because it was created by a newer version of iTunes hatasının çözümü nedir?

    Genellikle iTunes güncelledikten sonra, eski sürümünü yüklemeye çalışırken veya tamamen kaldırıp yüklerken iTunes Library.itl cannot be read.. hatası verebilir. Karşılaşılan bu hata iTunes programıyla iTunes Library.itl dosyasının uyuşmamasından kaynaklanır.

    iTunes Library.itl dosyası nedir?

    iTunes Library.itl dosyası, iTunes'ta yer alan müzikleriniz ve oluşturduğunuz çalma listelerinin tutulduğu veritabanıdır. iTunes'a eklediğiniz müziklerle alakalı veriler de bu dosyada tutulur. Eğer bilgisayarınızda yer alan iTunes Library.itl dosyası, iTunes programının farklı bir sürümüyle oluşturulmuşsa iTunes Library.itl cannot be read because it was created by a newer version of iTunes hatası alabilirsiniz.

    iTunes Library.itl dosyası nerede?

    iTunes Library.itl dosyasını bulmak için baya bi efor sarfettim, sonunda buldum :)

    Bilgisayarım > Müzikler > iTunes klasöründe yer alıyor. Aynı klasöre C:\Kullanıcılar\<kullanıcıadınız>\Müzikler yolunu takip ederek de ulaşabilirsiniz.

    iTunes Library.itl cannot be read hatasının çözümü için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

    1-) iTunes Library.itl dosyasının ayarlarını kontrol edin

    1. Bilgisayarım > Müzikler > iTunes klasöründe yer alan iTunes Library.itl dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın.
    2. Gelen özellikler penceresinde, eğer Salt okunur seçeneği işaretliyse işaretini kaldırın.
    3. Ardından Güvenlik sekmesinden kullanıcı hesabınızda Tam denetim izni olup olmadığını kontrol edin. Eğer Tam denetim izni verilmemişse vermeniz gerekir.

    2-) iTunes Library.itl dosyasını silin

    1. Yine Bilgisayarım > Müzikler > iTunes klasörüne gidin ve iTunes Library.itl dosyasını bulun.
    2. Buradaki iTunes Library.itl dosyasına sağ tıklayın ve silin.
    3. Eğer silmenize rağmen hala iTunes programı açılmıyorsa, iTunes klasöründeki "iTunes Media" hariç her şeyi silin.

    Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra iTunes Library.itl cannot be read hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)