Jak yeri farklı olan radyoya 3.5mm jak monte etsem çalışır mı?

jak yeri farklı olan radyoya standart telefon jakını monte edersem kullanılabilir mi ? elimde nostaljik olarak hoşuma giden bir radyo var jakı farklı bir giriş olduğu için kullanamadığım oraya standart jak bağlarsam çalışırmı acaba yada hoparlörü direk girişlere monte etsem ?

umuttt umuttt (207)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Telefonlarda 3.5 mm lik jak girişleri bulunur. eğer bahsettiğiniz radyonun jak girişi 3.5 mm değilse uyumlu olmaz, uyumlu olmayınca da taksanız bile çalışmaz, ses vermez.

    veysi2023 veysi2023 (149)
    5 yıl önce cevaplandı

      Standart bildiğimiz telefon jakı uymaz. Büyük ihtimalle radyonun jakı 6.3mm uyumludur. Onunla uyumlu olan bir dönüştürücü almalısın.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

        Galiba tam anlaşılmamış özür dilerim demeye çalıştığım radyoda ki jak girişini söküp oraya telefondaki girişten monte etmekti yaptım çalıştı artık standart girişle çalışıyor :D

        umuttt umuttt (207)
        5 yıl önce cevaplandı

        • Evet yanlış anlamışız. Hadi hayırlı olsun :) omercik 5 yıl önce