James Donkey M2.SSD alınabilirmi?

İnternetde bazıları James Donkey M2.SSD kullanıyor (PC Hocası filan yani ) bu M2.SSD alırsam sorunlarla karşılaşırmıyım ? Karşılaşırsam hangi sorunlarla karşılaşırım? Bide bu M2.SSD lerin ömrü kaç ?  Ben bu markaya içgüdüsel açıdan güvenmiyorum ondan size sormak istedim . Son olarak kaç gb yazma hızı var yazabilirmisiniz ?

Ben etiket bulamadım bu soruya etiket yazarsanız sevinirim.

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kingston'lar da az da olsa sorun oluyor ama genel bir kronik sorunu bulunmamaktadır alınabilir bir SSD yani. M2 SSD alacakmışsın bütçeni tam söyle gerçekten kaliteli ve performanslı, uzun ömürlü, TBW değeri yüksek olan M2 SSD önereyim. Eğer render falan yapmayacaksan M2 SSD gereksiz, günlük kullanımda Sata SSD ile aralarında hiç yok denecek kadar fark var, eğer render yapıyorsan işine yarayabilir.

    M2 SSD'lerin ömrü ne kadar? Demişsin;
    Ömürleri TBW değerine ve kullanıma bağlı, TBW değeri ise "Total Bytes Written" yani Toplamda yazılan veri sayısı demek. Bir SSD'nin ömrünü TBW belirler. Mesela benim kullandığım M2 SSD'nin TBW değeri 300 TBW. Ben ise 27000 GB veri yazmışım, yani yaklaşık 26 TB civarı falan.

    Ve gördüğünüz gibi sağlık durumu %92, bu normal, SSD'nin 300 TBW değeri var ve ben bunun 26'sını doldurduğum için sağlığı düştü, ama kullanımda gözle görülür bir fark yok, okuma ve yazma hızı vaad edilene yakın;

    Sorunlu olan(bilir) SSD'ler;

    • Sandisk Plus 240 ve 120 GB modellerinde okuma ve yazma hızının vaat edilenden düşük çıkması, yada zaman geçtiktçe düşük hızlarda çalışması.
    • Kingston A400, kronik bir sorunu olmasa da bir kaç kişide yazma ve okuma hızı sorunu ortaya çıkmış,
    • James Donkey SSD/M2 SSD, tüm modellerinde, uyum sorunu, yazma sorunu, okuma sorunu, BIOS'ta görünmeme sorunu, bilgisayar disk yönetiminde görünmeme sorunu, ömrünün çabuk bitmesi sorunları görülüyor.
    • Hi-Level SSD, Firmware güncellemesi bulunmuyor, haliyle SSD'yi güncelleyemezsiniz bunu not düşeyim, sorunu ise yazma ve okuma hızının düşmesi
    • Adata SU-630, SU-650, günlük kullanımda denk gelmesenizde, render yapan birisiyseniz yada, oyun oynayan ve oyun indiren birisiyseniz denk gelme olasılığınız çok fazladır, sorunları ise, okuma ve yazma hızı sorunu, BIOS'ta görünmeme sorunu, ani donma sorunu, Yüksek sıcaklık sorunu, firmware sorunu. İlla size denk gelecek değil ama çoğu böyle ve alanların 10 kişiden 7'si sorunla karşılaşıyor.
    • Toshiba TR200, Sağlığın hızlı düşmesi, sıcaklık sorunu.

    SSD alırken modelini araştırmayı ve TBW değerini yüksek olmasına dikkat edin.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Büyük dosya indireceğim ve onların üzerinde işleyeceğim adils 3 yıl önce
    • Bütçe nedir? Sürekli veri yazmak HDD'nin ömründen yer. @adils hydra 3 yıl önce
    • 6000 tl var bilmiyorum kaçını m2 ye vereceğimi @hydra adils 3 yıl önce
    • Ne tür bir sistem istiyorsun? oyun amaçlı mı olacak? @adils hydra 3 yıl önce
    • Hem oyun hem iş adils 3 yıl önce
    • İkiside adils 3 yıl önce
    • Nereden öneri yapayım? yani bu cevabı düzenlersem konu amacndan sapmış olur @adils hydra 3 yıl önce
    • Ya onu ben hallederim boş ver adils 3 yıl önce
    • @hydra adils 3 yıl önce

    James donkey SSD'lerde arızalanma oranı fazla imiş öyle diyorlar bana sorarsan Samsung marka SSD veya Kingston marka SSD al

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Zaten kingston alacaktım bilgilendirme için teşekkürler adils 3 yıl önce