jandarma genel komutanligi virusu

Bilgisayarıma Jandarma Genel Komutanlığı virüsü bulaştı.  Bilgisayarı geri yükledim sorun kalmadı.  Tekrar bir şey yapmam gerekiyor mu?  Virüs Programları ndan birisini bilgisayarım üzerinden yükleyebilir miyim?

yasar yasar (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    geri yükleme sunucunda jandarma genel komutanlığı virüsü ortadan kalktıysa, ilave bir işlem yapmanıza gerek yok. Hemen ücretsiz bir antivirüs programı yükleyebilirsiniz.

    Benim size önerim AVAST. Avast hem ücretsiz hemde en az bellek kullanım oranına sahip yüksek performanslı antivirüs programı.

    Avast antivirüsü buradan indirebilirsiniz.

    Yükleme işleminden sonra bilgisayarınızda tam virüs taraması yaparsanız çok iyi olur. Böylelikle varsa başka virüslerde temizlenir.

    Ayrıca Avast ile birlikte arada bir çalıştırmak üzere Malwarebytes anti-malware yükleyin derim. Ben ikisi ile şuana kadar en ufak virüs sorunu yaşamadım.

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır?  adresinden indirebilirsiniz. Malwarebytes anti-malware da ücretsizdir.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    10 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkür ederim. Ben de Avast kullanıyorum zaten, silip yeniden yükleme yaptım.

      yasar yasar (1)