Java eclipse programında c# dilini kullanabilir miyim.?

Merhaba arkadaşlar.

ben java eclipse programını yeni kullanmaya başladım.

Ama visual c# programlama dilini biraz biliyorum.

araştırdım bu eclipse programında bazı ayarlarla java dili yerine visual c# dili kullanabiliyormuşuz.Nasıl oluyo bi yardım edin.?

ben eclipseyi kullanmak istiyorum yeni android yazılımlar için illa java dilini öğrenmek zorundamıyım .C# dilini bu programın içinde kullanamazmıyım.?

kullanici509855 kullanici509855 (28)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eclipse Java için bir IDE, Tümleşik geliştirme ortamı (İngilizce: Integrated development environment, kısaca IDE), bilgisayar programcılarının hızlı ve rahat bir şekilde yazılım geliştirebilmesini amaçlayan, geliştirme sürecini organize edebilen birçok araç ile birlikte geliştirme sürecinin verimli kullanılmasına katkıda bulunan araçların tamamını içerisinde barındıran bir yazılım türüdür.

    Android için uygulama geliştirmek için illa Java dilini kullanmak zorunda değilsiniz. C# dili ile de android için uygulama geliştirebilirsiniz.

    Bunun için xamarin frameworkunu kullanabilirsiniz. Xamarin, C# ile Android için uygulama geliştirmenizi sağlayan bir uygulama çatısıdır.

    Xamarin.Android buradan indirebilirsiniz.

    Sonuç olarak Visual Studio ve C# ile Android uygulamaları geliştirmek mümkün.

    cemkara cemkara (4215)