Java windows installer hatası çözümü

pc  simde javayı kaldırdıktan sonra windows installer hatası vermeye başladı  ne yaptımsa kesinlikle java programını kuramıyorum bazen ekranım dahi açmıyor ekran simsiyah oluyor?

kartal41 kartal41 (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merahaba javayı kaldırdığın tarihe sistem geri yükleme yapmanı tavsiye ederim yada o tarih yok ise daha öncesine windows installer hatası bu dosya düzgün kaldırılmadı veya bir uygulama bunu kullanıyor veya yüklüyor analamında kullanılan bir uyarıdır.tavsiyem sistem geri yükleme yap ardından java yı kaldırmadan yeni sürümünü indir ve kur zaten yeni sürümü eskisini tertipli bir şekilde kaldırıp yenisini kuracaktır .sistem geri yüklemeyi

    denetim masasında sağ üsteki arama kuttusuna sistem geri yükleme yazarak ulaşabilirsin  uygulamayı açtıgında karşına gelen sayfada bir tarih seçeceksin bu tarih senin javayı kaldırmadan önceki bir tarih olmalı ardından bu işlem ortalama 10 dk sürecektir pc kapanıp açılcaktır ve ardından sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır sonra javanın yeni sürümünü javanın sitesinden indirip kuracaksın sitemi yeniden başlatıp test edersin eğer hata almazsan sorunun çözülmüş demektir alırsan hataya göre tekrardan üzerinde işlem yapabiliriz saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

      Installer user interface mode not supported hatası için Installer user interface mode not supported linkinde anlatılanları deneyebilirsiniz.

      Ben genel olarak Java'nın nasıl kaldırılması gerektiğini de paylaşıyorum. Eğer siz farklı şekilde yapyısanız aşağıdaki anlatımlara bakarak kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

      Eğer aldığınız hata

      Hata 1722. Bu Windows Installer paketi ile ilgili bir sorun var. Kurulumun bir parçası olarak çalışan program beklendiği gibi sonlanmadı. Destek sorumlunuza veya paket satıcısına başvurun. hatası ise

      Bu sorunu çözmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

      Bu aşamayı yaptıysanız diğer aşamaya geçin.

      1. Java yazılımını kaldırarak başarısız Java yüklemesine ait tüm izleri yok edin.

        Windows 8 - Programları Kaldırma

      2. Ekranın sol alt köşesine sağ tıklayarak açılan menüden Denetim Masası'nı seçin.
      3. Denetim Masası görününce, Programlar kategorisinden Program Kaldır'ı seçin.
      4. Kaldırmak istediğiniz programı seçin, sonra Kaldır düğmesine tıklayın.
      5. Evet'e tıklayarak program kaldırmayı onaylayın.
      6.

        Windows 7 ve Vista - Programları Kaldırma

      7. Başlat'a tıklayın.
      8. Denetim Masası'nı seçin
      9. Programlar'ı seçin
      10. Programlar ve Özellikler öğesini seçin
      11. Kaldırmak istediğiniz programa tıklayarak seçin, sonra Kaldır düğmesine tıklayın.
      12. Programları kaldırmak için yönetici yetkinizin olması gerekebilir.

        Windows XP - Programları Kaldırma

      13. Başlat'a tıklayın.
      14. Denetim Masası'nı seçin
      15. Program Ekle/Kaldır denetim masası simgesine tıklayın
      16. Program Ekle/Kaldır denetim masası, bilgisayarınızda bulunan Java yazılım ürünleri de dahil olmak üzere, sisteminizde yüklü olan tüm yazılımların listesini görüntüler. Kaldırmak istediğiniz yazılımlara tıklayarak seçin, sonra Kaldır düğmesine tıklayın.
      17. Windows Java çevrimdışı yükleyici paketini indirip yükleyin.

      Javayı yukarıdak gibi kaldırdığınız halde sorun yaşıyorsanız,

      JavaRa ile javayı kaldırın. Javara programını buradan indirebilirsiniz.

      Javara ile Java kalıntılarını temizledikten sonra Windows Java çevrimdışı yükleyici paketini indirip yükleyin.

      hakan hakan (15409)