javascript 0.6 veya 1.5 gibi rakamları toplama sorunu

iyi günler tablo üzerinde bazı bölümleri topluyorum sorun yok ancak tabloda 1.6  0.4 gibi rakamları toplamıyor veya 1.6 yı sadece 1 olarak topluyor yardımcı olurmusunuz lütfen.

  <script language="javascript" type="text/javascript">   var tds = document.getElementById('countit').getElementsByTagName('td');   var sum = 0;  for(var  i = 0; i < tds.length; i ++)   { if(tds[i].className == 'count-me ortala')   { sum +=  isNaN(tds[i].innerHTML) ? 0 : parseInt(tds[i].innerHTML); } }   document.getElementById('countit').innerHTML  += '<td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td>' + sum.toFixed(2)  +  '  TL</td>';   </script>

mehmetyildiz2185 mehmetyildiz2185 (1)
5 yıl önce sordu

  • @alattin i çağırdım gördüğü zaman sana kesin yardımcı olacaktır omercik 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

javascript programlama dilinde parseInt integer küsüratsız sayıları, tam sayıları toplamak içindir.

Eğer noktalı sayılarla işlem yapacaksan parseFloat kullanmalısın:

 <script language="javascript" type="text/javascript">

 function topla(){
 var sayi1= document.getElementById('sayi1').value;
  var sayi2= document.getElementById('sayi2').value;
 var sum = parseFloat(sayi1) + parseFloat(sayi2);
 alert(sum);
 }

  </script>

alattin alattin (16984)