javascript boşluk kontrolü

Javascript ve Jquery ile text alanının boş olup olmadığını nasıl kontrol ederim?

Javascript ile text alanı için boşluk kontrolü nasıl yapılır?

alattin alattin (16999)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javascript ile boşluk kontrolü için en basitinden if ifadesi kullanılabilir.

    Örneğin

     if ($('#ad').val()) {
        // boş değilse çalışacak kod blogu
      }

    Yani aşağıdaki gibi bir ifade koşula gelen bir değer yoksa çalışmayacaktır

    if (deger) {
        // boş değilse çalışacak kod blogu
      }

    Javascript ile boş alan konrolünü en basitinden bu şekilde yapabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)