Javascript içindeki değişkene mysql veritabanından veri atmak

Merhaba,

combobox'tan değer seçtiğimde veritabanındaki tablo ile o değeri karşılaştırım datayı değişkene atmak istiyorum. Ama combobox'ın onchange olayında işlem göreceği için javascript kullanıyorum. Başka bir yolu var mı bilmiyorum. Onchange ile işlem gördürmeyi başardım. Ama değişken içine değer almıyor, boş dönüyor.

Kodum;

<?php
$degisken = $_POST["combobox"];
$personell = $_POST["personel"];
if($degisken == 'Masraf')
{
$sql = mysql_query("Select * from personelhesap where isim='".$personell."'");
while($row = mysql_fetch_array($sql))
{
$masraf = $row['masraf'];
}
?>
<select name="gider_turu" id="select-basic" style="width:160%;" onChange="Javascript: alert('<?php echo $masraf; ?>');">
<?php
$arat=mysql_query("select * from giderturleri order by ad asc");
while ($yaz=mysql_fetch_array($arat)){
$id=$yaz['id'];
$ad=$yaz['ad'];
echo "<option>$ad</option>";
}
?>
</select>

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sanırım PHP'de bunun çözümü yok. Ancak butona basıldığında sağlayabildim.

    paristanbulima paristanbulima (228)