javascript ile email adresi kontrolü nasıl yapılır?

Javascript ile bir email adresinin, geçerli bir email adresi olup olmadığını nasıl kontrol ederim?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Javascript'te Regular expressions ile email adresinin geçerli olup olmadığını kolayca yapabilirsiniz. Faka kullanıcı taraflı geçerlilik kontrollerinin kolayca devre dışı bırakılabileceğini unutmayın.

    Kullanıcı tarayıcısından javascript özelliğini kapatırsa bu geçerlilik kontrolü çalışmayacaktır

    Email geçerlilik kontrolü yapan javascript kodu

    function EmailKontrol(email) {
        var re = /^(([^<>()[\]\\.,;:\s@\"]+(\.[^<>()[\]\\.,;:\s@\"]+)*)|(\
    ".+\"))@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\])|(([a-zA
    -Z\-0-9]+\.)+[a-zA-Z]{2,}))$/;
        return re.test(email);
    }

    alattin alattin (16999)