Javascript ile IFrame içerisindeki Textbox’a erişmek

Javascript ile iframe içerisindeki textbox’a nasıl erişebilirim?

Sayfada içeriği dinamik olarak değişen iframe içerisinde bulunan textbox içeriğini Javascript ile nasıl alabilirim?

fenerbahce fenerbahce (107)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javascript ile bir sayfa içerisinde iframe olması aslında diğer nesnelerin olması yani bir div’in olması ile aynıdır. Öncelikle o iframe’in içeriğini alırız daha sonra id'sini bildiğiniz nesneyi buluruz, son olarakta bu nesnenin özelliklerine(value, text, src) erişebiliriz.

    Javascript ile IFrame içerisindeki Textbox’a erişmek

    var aradigimizInputText = "txtiframe";
    function VeriAl() {
        var iframeAl = document.getElementById('iframe').contentWindow.document;
        // Burada aradığımız iframe içerini alıyoruz.
        var veri = iframeAl.getElementById(aradigimizInputText).value;
        // Aldığımız iframe içeriğinden aradığımız input id'nin özelliğine ulaşıyoruz.
        alert(veri);
    }

    function IframeIcerisindeGoster(acilacakSayfa,inputTextId){
         document.getElementById('iframe').src = acilacakSayfa;
         aradigimizInputText = inputTextId;
    }

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler. pratik ve güzel bir yöntem. ellerinize sağlık fenerbahce 10 yıl önce