Javascript ile iki diziyi birleştirme nasıl yapılır?

Javascript ile iki diziyi birleşleştirme yapabilirmiyim?

Javascript ile iki diziyi tek dizi haline nasıl getirebilirim?

Javascript concat() nedir? nasıl kullanılır?

fenerbahce fenerbahce (107)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javascript concat() metodu, dizileri birleştirmek için kullanılan kullanışlı bir metoddur. Javascript ile birden fazla diziyi tek bir dizi haline getirip birleştirme işlemini yapabiliriz.
    Javascript birleştirmek için dizi sınırı yoktur. Fakat en az 1 dizi diğer bir dizi ile birleştirilmelidir.

    Bir örnek ile göstermek gerekirse;

    var gunler = ["pazartesi","salı","çarşamba","perşembe","cuma"];
    var aylar = ["kasım","aralık","ocak","şubat","mart"];
    var mevsimler = ["sonbahar","kış","ilkbahar","yaz"];

    var YeniDizimiz = gunler.concat(aylar, mevsimler);

    alert(YeniDizimiz);

    Kod bloğunda görüldüğü gibi dizileri birleştirmek için önce birleştirilecek dizileri daha sonra birleştireceğimiz diziyi tanımlarız. Birden fazlası için virgül ile ayırma işlemi yapabilirsiniz.

    ergin ergin (2539)