Javascript ile Jquery olmadan toplama işlemi

Merhaba,

Jquery de toplamayı bu şekilde yapıyorum fakat istediğim inputlardaki sayıları jquery kısmında değilde butonun click event kısmına almak daha sonra jquery kısmına gönderip işlem yapmak bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

HTML CODE

Sayi 1 : <input type="text" id="sayi1" value="0" /><br/><br />
  Sayi 2 : <input type="text" id="sayi2" value="0"/><br/><br />
  Sonuç : <input id="sonucc" type="text" name="sonuc"/>
<input id="Button1" type="button" value="Topla" />

JQUERY CODE

$(document).ready(function (e) {
    $('#Button1').on('click', function() {
        var s1 = parseInt($('#sayi1').val());
        var s2 = parseInt($('#sayi2').());
        var toplam= s1+ s2 ;
        $('#sonucc').val(toplam);
        return toplam;
    });
kullanici36 kullanici36 (16)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sorunuz çok açık değil.

    $(document).ready()

    olayı Jquery'de HTML belgesindeki tüm elemanlar yüklendikten sonra çalıştırılır.  Kodunuz bu anlamda doğru.

    Butonun Click olayında aldığınız sonucu javascript içinde kullanmak istiyorsanız;

    <script>
    var genelToplam=0;

    $(document).ready(function (e) {
        $('#Button1').on('click', function() {
            var s1 = parseInt($('#sayi1').val());
            var s2 = parseInt($('#sayi2').());
            var toplam= s1+ s2 ;
            $('#sonucc').val(toplam);
          genelToplam = toplam;
        });
    </script>

    şeklinde javascripte global bir değişlene atayabilirsiniz, sonra script içinde dilediğiniz yerde genelToplam diyerek sonucu alabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

    • type="button" onclick="topla(a,b);"/> gibi bir şey yapmak istiyorum kullanici36 8 yıl önce

    Jquery kullanmadan aşağıdaki gibi javascript ile toplama yapabilirsin

      <input type="text" name="sayi1" id="sayi1" />
        <input type="text" name="sayi1" id="sayi2" />
        <button onclick="topla(document.getElementById('sayi1').value, document.getElementById('sayi2').value);">topla</button>
        <script>
            function topla(sayi1, sayi2) {
                alert(parseInt(sayi1) + parseInt(sayi2));
            }
        </script>

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

      iyi günler alttaki kodlarla tablo üzerindeki bazı bölümleri topluyorum ancak küsürat toplamıyor yani 1.5 yada 0.6 gibi rakamları yoplamıyor yardımcı olurmusunuz. Teşekürler.

       <script language="javascript" type="text/javascript">
       var tds = document.getElementById('countit').getElementsByTagName('td');
       var sum = 0;  for(var  i = 0; i < tds.length; i ++)
       { if(tds[i].className == 'count-me ortala')
       { sum +=  isNaN(tds[i].innerHTML) ? 0 : parseInt(tds[i].innerHTML); } }
       document.getElementById('countit').innerHTML  += '<td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td>' + sum.toFixed(2)  +  '  TL</td>';
       </script>

      mehmetyildiz2185 mehmetyildiz2185 (1)