Javascript ile modal içinde girilen değerleri ilgili satıra atmak

 window.guncelle = function (e) {
                var i = e.parentNode.parentNode.rowIndex;
                var modal_ad = document.getElementById("myTable").rows[i].cells.item(0).innerHTML;
                var modal_soyad = document.getElementById("myTable").rows[i].cells.item(1).innerHTML;
                var modal_grup = document.getElementById("myTable").rows[i].cells.item(2).innerHTML;
                $("#g_ad").val(modal_ad);
                $("#g_soyad").val(modal_soyad);
                $("#g_grup").val(modal_grup);

Javascript ile bir tabloya ad, soyad, grup ekliyorum bu tablodan seçtiğim satırı modal içinde açıp tablodaki ilgili satırları ilgili texboxlara atıyorum sonra modal içindeki formda yeni değerler girip kaydet dediğimde seçtiğim satırdaki verileri güncellemesini istiyorum güncelleme dışındakileri yaptım koddaki gibi değerleri alıp modala atıyorum seçtiğim satırdaki verileri nasıl güncellerim yardımcı olursanız sevinirim.

kullanici36 kullanici36 (16)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    document.getElementById("myTable").rows[i].cells.item(0).innerHTML =$("#g_ad").val();

    Şunu yapsan sorunun çözülür gibi geldi. Tabi yanlış anlamadıysam.

    Tabloyu nasıl oluşturuyorsun? Eğer veri kaynağından gelen veri ile otomatik oluşturuyorsan önerim rowlara data- ile id değeri vermen. Böylelikle kolayca rowlar içindeki elementlere ulaşabilir istediğinde güncelleyebilirsin.

    alattin alattin (16999)