Javascript ile PHP değişkeni yazdırılabilir mi?

Wordpress sitem için basit bir veritabansız php ziyaretçi sayacı hazırladım, php code widget eklentisi ile widget olarak footer a ekledim. Ancak sorun şu ki siteyi html önbelleği aktifleştirince çalışmıyor doğal olarak.

Ben de şöyle bir şey düşündüm, gizli bir iframe kullanıcıyı "sayac.php" dosyasına yönlendirirse sonra dosyadaki "goruntulenme" değişkenini js ile çekebilir miyim?

sayac.php

<?php
//görüntülenme sayısının alınması
$oku = @fopen('sayac.txt', 'r');
$rakam = @fread($oku, filesize('sayac.txt'));
@fclose($oku);

//sayac.txt sayfasının oluşturulması
$yaz = fopen('sayac.txt', 'w');
$goruntulenme = $rakam+1;
//görüntülenme sayısının 1 artırılması
fwrite($yaz, $goruntulenme);
fclose($yaz);

//sayınn ekranda gösterilmesi
echo "Bu sayfa ".$goruntulenme." kere görüntülendi.";
?>

php kodu kaynak : http://bcakir.com/veritabansiz-sayfa-goruntulenme-sayisi

kullanici395541 kullanici395541 (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Goruntulenme değişkeninin değerini bir hidden html elementine atayabilirsin. Ancak bu şekilde okuyabilirsin ya da

<script type="text/javascript">
    var sayac = <?php echo $goruntulenme; ?>;
</script>

gibi bir kod ile yapabilirsin. Wordpress ile ilgili pek bilgim yok. Ama kullandığın önbellek sisteminini hariç tutma özelliği var mı kontrol edebilirsin. Böylelikle parçalı olarak sayfanın bir bölümünü önbelleğe aldırmazsın.

alattin alattin (16999)