Javascript ile sözlüklerdeki (bknz: ) yapmak

hep merak ettiğim konudur.

sözlüklerde entry girerken bknz butonuna tıkladığınızda editöre (bknz: blabla) ekliyor. ve bknz'dan sonra eklenen kelimeye link veriyor. bunun mantığı nedir? javascript ile nasıl yapılır bu?

konu türkçe olduğu için stackoverflow'da işimize yaramıyor. Ver elini uzmanim.net:)

developerkafasi developerkafasi (61)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekşi sözlük için (bkz:hede) butonu tıklandığında kullanıcıdan bir mesaj kutusu ile ilgili giriş yapması isteniyor. Bu basitçe şöyle bir kod olabilir:

    <script>
    function getLink() {
        var link = prompt("Nereye link verilecek", "Link");
        if (link != null) {
            document.getElementById("editor").innerHTML =
            "Bakınız: " + link + "tıkla";
        }
    </script>

    Tabi bu basitçe bir örnek.  Bunu aldıktan sonra alınan kelimeye link veriliyor. Link şu şekilde veriliyor:

    https://uzmanim.net/ara?q=alattin

    Mesaj kutusundan alınan veri q parametresine değer olarak atanıyor. Kod olarak oldukça basit.

    alattin alattin (16984)