Javascript ile string ifadenin sağındaki ve solundaki boşluk karakterleri nasıl kaldırılır?

Javascript ile herhangi bir string değerin sağında ve solunda bulunan boşluk karakterleri nasıl kaldırılır?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javascript ile herhangi bir string değerin sağındaki ve solundaki boşlukkarakterlerini kaldırmak için trim() metodundan yararlanabilirsiniz.

    Javascript'te Trim metodunun örnek kullanımı aşağıdaki şekildedir:

    var kelime = "       uzmanim.net        ";
    alert(kelime.trim());

    trim sonrasında ekrana sadece uzmanim.net ifadesi  boşluklar olmadan gelecektir.

    alattin alattin (16984)