JavaScript join metodu nedir, nasıl kullanılır?

JavaScript'de Join metodu ne işe yarar?

JavaScript  join metodu nasıl kullanılır?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    JavaScript join metodu ne işe yarar?

    Javascript dilinde join metodu, biz dizi elemanı string olarak birleştirir. Join metodu dizi (array) alarak bunu virgül gibi bir karakter ile ayırarak string'e dönüştürür.

    JavaScript join nasıl kullanılır?

    Javacript Join şu şekilde kullanılır:

    var uzmanListe = ["Hakan", "Temmuz", "DamlaKoc", "UzmanArda"];
    var uzmanlar = uzmanListe.join();

    yukarıdaki önekte uzmanListe join metodu ile şu şekilde bir string veriye çevrilir:

    Hakan,Temmuz,DamlaKoc,UzmanArda

    Burada aradaki ayıraş karakter değiştirilebilir. Virgül javascript  join metodunda varsayılan ayıraçtır.

    Eğer virgül yerine başka bir ayıraç kullanılmak istenirse o zaman javascript join metodu şu şekilde kullanılmalıdır:

    var uzmanListe = ["Hakan", "Temmuz", "DamlaKoc", "UzmanArda"];
    var uzmanlar = uzmanListe.join("-");

    O zaman döndürülen string veri şu şekilde olacaktır:

    Hakan-Temmuz-DamlaKoc-UzmanArda

    Elinizde bir dizi, Array, varsa bunu Javascript  Join metodu ile birleştirebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)