Javascript kodunu nasıl gizleyebilirim?

Arkadaşlar websitem var diyelim.Sitemde de aktif çalışan ama başkalarının görmesini istemediğim javascript kodu olursa.Kişi browserda f12 basınca açılan sayfada javascript kodunu hiçbir şekilde görmesini istemiyorum diyelim.Bunu nasıl yaparım?

sapphire sapphire (66)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javascript kodunu okunamaz hale getirmeyi deneyebilirsin. JavaScript Obfuscator Tool gibi bir araçla yapabilirsin

    https://obfuscator.io/

    "Bu araç, orijinal JavaScript kaynak kodunuzu, yetkilendirme olmadan anlaşılması, kopyalanması, yeniden kullanılması ve değiştirilmesi daha zor olan yeni bir temsile dönüştürür. Gizlenmiş sonuç, orijinal kodun tam işlevselliğine sahip olacaktır."

    Bunun dışında javascript konu çalıştırıldıktan sonra dokuman içinden çıkartılabilir / gizlenebilir fakat bunu yapmak içinde javascipt kodu kullanman gerekir. Bu durumda da gizleme kodunu html belgesinden çıkartığında gizlemek istediğin kodlar görünür.  Javascript kodu kullanıcı tarafında çalıştığı için istediğin şey tam olarak mümkün değil.

    alattin alattin (16999)