Javascript Math.floor ne işe yarar?

Javascript Math.floor() tam olarak ne işe yarıyor anlamadım. Math.floor ne yapar, nasıl kullanılır?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javascript Math.floor() metodu, kendine verilen sayısı aşağı doğru yuvarlar.  Mesela 4.5 sayısını verdiğinde sana 4 tam sayısını döndürür.

    Math.floor(2.65)

    Mesela bu işlemin sonucu 2 olacaktır.  Bir sayıyı aşağı doğru yuvarlayıp integer değer elde etmek istiyorsan Math.floor kullanabilirsin.

    Javascript ile rast gele bir sayı üretmek istiyorsan örneğin;

    Math.floor(Math.random() * 10)

    Math.random ile birlikte kullanabilirsin.  Yukarıdaki örnek sana 0-10 arası bir tam sayı üretecektir.

    alattin alattin (16999)