jcs.drivetickets.net kaldırma

Eğer Chrome, Internet Explorer veya Firefox ile internette gezinirken  jcs.drivetickets.net​  adresi üzerinden pop-up pencereler ile reklamlar görüyorsanız muhtemelen bilgisayarınıza istenmeyen bir yazılım yüklenmiş demektir.

 jcs.drivetickets.net​  google aramalarında veya bir web sitesinde gezinirken karşınıza çıkabilir. Tarayıcı pencerenizin haricinde pop-up pencereler açarak size reklam gösterir. Bu sayede yayıncısına para kazandırmayı amaçlamaktadır.   jcs.drivetickets.net​  genelde bilgisayara ziyaret ettiğiniz bir web sitesindeki sahte Flash player güncelleme veya tarayıcı güncellemesi uyarısını tıkladığınızda bulaşır.

jcs.drivetickets.net​  kaldırma, jcs.drivetickets.net​  temizleme işlemi aşağıda anlatılmıştır.
 jcs.drivetickets.net​  nasıl kaldırılır?  jcs.drivetickets.net​  nasıl temizlenir? aşamaları:

  1.  jcs.drivetickets.net​  ile ilişkili yazılımın kaldırılması
  2.  jcs.drivetickets.net​ 'i Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırma
  3. Kötü amaçlı yazılım kaldırma yazılımı ile jcs.drivetickets.net​  kaldırma
  4. Bilgisayarınıza genel amaçlı bir temizlik ve performans artışı için Malware taraması

 jcs.drivetickets.net​  nasıl kaldırılır?  jcs.drivetickets.net​  nasıl temizlenir?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     jcs.drivetickets.net nasıl kaldırılır?  jcs.drivetickets.net nasıl temizlenir?

    Son dönemde istenmeyen reklam yazılımlarında oldukça fazla bir artış söz konusu. jcs.drivetickets.net de bunlardan birisi. Pop-up pencereler ile kullanıcıya Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcılar ile internette gezinirken reklamlar göstererek  yaratıcılarına para kazandırmak jcs.drivetickets.net'in ana amacı.  Ayrıca bu tür istenmeyen reklam yazılımları bilgisayarlar için ciddi güvenlik tehdidi oluşturmakta. Aşağıda jcs.drivetickets.net kaldırma adım adım anlatılmıştır.

    Adım 1: jcs.drivetickets.net ile ilişkili yazılımın kaldırılması

    jcs.drivetickets.net kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • jcs.drivetickets.net  ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      jcs.drivetickets.net  ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      Spigot Toolbar - Spigot Inc, widgi-toolbar
      LyricsSay-1LyricXeekerPlus-HD 1.3BetterSurfLyricsGetPassShowLyricsBuddy-1AlLyricsElectroLyrics-1a2zLyrics-1,Feven 1.8WebsteroidsScorpionSaverHD-Plus 3.5, RelopiX, Yontoo, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, LyricsGet, BetterSurf, Downloadkepper, SurfEnchance, Feven 1.7, LyricsWoofer, LyricsFan, SimpleLyrics

      Eğer bu programlardan birisi yoksa, ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz.jcs.drivetickets.net  nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki jcs.drivetickets.net eklentisini sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin

    Adım 2:  jcs.drivetickets.net'i Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırma

    jcs.drivetickets.net'i Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünen ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    jcs.drivetickets.net nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    jcs.drivetickets.net nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete personal settings" i işaretleyin ve Sıfırla - Reset i tıklayın.

    jcs.drivetickets.net nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

     jcs.drivetickets.net'i Firefox'tan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    jcs.drivetickets.net  nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    jcs.drivetickets.net'i Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. jcs.drivetickets.net linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    jcs.drivetickets.net nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  jcs.drivetickets.net, RelopiX, You-bar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk Toolbarlinkbucks.comSweet PageBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    Chrome  jcs.drivetickets.net uzantılar kaldır

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına doğru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    Ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    jcs.drivetickets.net nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    Adım 3: Bilgisayarı jcs.drivetickets.net'ten temizleme ( Adwcleaner ile )

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan jcs.drivetickets.net kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      jcs.drivetickets.net  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner jcs.drivetickets.net istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan jcs.drivetickets.net ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      jcs.drivetickets.net kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 4: Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra jcs.drivetickets.net'i bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    hakan hakan (15394)