jd.com güvenilir mi? jd.com dan alışveriş yapılır mı?

Bazı forum ve sitelerde jd.com adındaki siteler için 10$ değerinde kupon dağıtıyorlar. Anladığım kadarı ile jd.com aliexpress benzeri bir site.  jd.com güvenilir mi?  ufak tefek şeyler gözüme çarptı almayı düşünüyorum çok bir fiyatı yok ama yine de sormak istedim. jd.com daha önce kullanan var mı? Jd.com güvenilir bir site mi?

Paramız uçup gitmesin.

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Jd.com Çin'in en büyük online alışveriş sitelerinden biri.
    Neredeyse Çin'deki online alışverişin %50'si jd.com üzerinden yapılıyor.

    Jd.com yeni bir site değil 2006 yılından beri yayında.  Sadece Türkiye'de son dönemlerde popüler oldu.
    Jd.com güvenilir bir site. Fakat şunu unutmayın: Ürünleri satanların yorumlarına bakmadan alışveriş yapmayın.

    Türkiye'de son zamanlarda adını göstermesinin sebebi, bazı forum sitelerinde,
    kendi refereransları üzerinden üye toplamaya ve bu sayede indirim kuponu kazanan kullanıcılar.

    Siz bir kullanıcının referans kodu ile kayıt olduğunuzda siz ve davetiye kodunu kullandığınız kullanıcı 10$ değerinde kupon kazanıyor. Bu şekilde 500$'a kadar kazanabiliyorsunuz.

    Eğer bir referans kodu ile üye olmazsanız o zaman 5$ kazanıyorsunuz.

    Tüm bu verilen kuponlar 20 Kasım 2015'e kadar geçerli oluyor.

    Kazandığınız tüm kuponlar ödeme ekranınızda beliriyor.

    Kazanılan her 10$'lık kupon sadece tek bir alışverişte kullanılabiliyor.

    Ayrıca aldığınız ürünün değeri kargo bedeli hariç 10$'ın üzerinde olmalı.

    AliExpress'de olduğu gibi bu sitelerde farklı satıcılar söz konusu. Böyle olunca satıcılara yapılan yorumlara dikkat ederek sipariş vermekte fayda var.

    jd.com'un şuan Türkiye'de popüler olmasının tek sebebi bu 10$ değerindeki üyelik kampanyası olduğunu düşünüyorum.

    cemkara cemkara (4215)