JDYİ FİDYE VİRÜSÜ NASIL GEÇER ?

Bilgisayarımı babama vermiştim 2 günlüğüne nasıl yaptıysa bilgisayara virüs bulaştırmış windows 7 idi pc windows 10a yükselttim formatlyarak ama geçmedi virüsü böyle tanımlayayım

https://prnt.sc/vk9kp2

https://prnt.sc/vk9ocw

nasıl çözerim ?

bilalsahn0 bilalsahn0 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    jdyi uzantısı Stop DJVU fidye virüsüne ait bir uzantı.  Henüz bir çözümü yok.  Virüsü temizlemek kolay fakat şifreli dosyaları açmak için bir yöntem yok.

    Deneyebileceklerini burada anlattım: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

      -1

      Eğer çok oyun oynamıyorsanız linuxe geçin derim.Örneğin ubuntu 20.04 kurabilirsiniz.

      hsyn01 hsyn01 (52)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Ubuntu ile fidye virüsünün hiç alakası yok darkcrak 3 yıl önce
      • ubuntu ile fidye virüsünden bahsetmiyorum , eğer güvenli ve hızlı bir bilgisayar istiyorsan ubuntu kur hem bilgisayarın rahatlar hem baş ağrıtan windowstan kurtulmuş olursun. hsyn01 3 yıl önce