jnlp dosyası nedir? jnlp dosyası nasıl açılır?

jnlp dosyası nedir? jnlp dosyası nasıl açılır? Bilgisayarda ya da telefonda jnlp uzantılı dosya nasıl açılır?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    jnlp dosyası (Java Network Launch Protocol (JNLP) (Java Ağ Başlatma Protokolü)

    Basitçe,  Java ile geliştirilmiş çalıştırılabilir bir dosyadır ve uzaktaki bir sunucuya bağlanmanızı sağlar.

    JNLP uzantılı dosyanın çalıştırılabilmesi için bilgisayarda Java uygulamasının yüklü olması gerekir.

    Java indirmek için şu linki kullanabilirsiniz:  https://www.java.com/tr/download/manual.jsp

    Linkte Windows Çevrimiçi ve Windows Çevrimdışı, Windows Çevrimdışı(64 bit) gibi seçenekler var. Windows Çevrimdışı dosyasını indirebilir ve çalıştırabilirsiniz. Bu Java yükleme işlemini başlatacaktır. Yükleme bittikten sonra JNLP dosyasını çift tıklayın.

    Otomatik olarak JNLP dosyası çalışacak ve uygulama karşınıza gelecektir.

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

      JNLP dosyasına çift tıklayın ve Değiştir veya Birlikte Aç'a tıklayın. Java veya javaws'ı seçin. Enter'a tıklayın. Tarayıcınızı yeniden başlatın ve Java kullanan programı başarıyla başlatabilmelisiniz.

      username username (1)