Joom iade işlemi nasıl yapılır?

Joom alışveriş sitesinden aldığım bir ürünü nasıl iade edebilirim?

Joom sitesinde alışveriş iade işlemi nasıl işliyor?

Joom iade isteği reddedilebilir mi?

Joom alışveriş sitesinde aldığım bir ürünü iade ettim. Param ne zaman geri ödenir?

İade işleminde kargo ücreti Joom tarafından karşılanıyor mu?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Joom sitesinde alışveriş iade işlemi nasıl işliyor?

    Joom alışveriş sitesinden aldığınız bir ürünü iade edebilirsiniz. Joom alışveriş sitesinden aldığınız ürünü beğenmediğinizde veya aldığınız ürün örneğin bir elbiseyse size uymadığında iade edebilirsiniz.

    Joom alışveriş sitesinden aldığınız bir ürünü 30 gün içinde iade edebilirsiniz.

    Joom alışveriş sitesinde iade nasıl yapılır?

    1. Öncelikle Joom Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor.
    2. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek için şu yolu izleyin
    3. Joom uygulamasında Profil bölümüne dokunun. Siparişlerim bölümüne gidin.
    4. İade etmek istediğiniz ürünü seçin.
    5. Bu bölümdeki Siparişim hakkında soru sor linkine dokunun.
    6. Daha sonra sağ üst köşede bulunan Sohbet  Joom sohbetbaşlığını dokunun.
    7. Ürünü iade etmek istediğinizi, sipariş numaranızı ve iade sebebinizi  söyleyin.
    8. Müşteri hizmetleri temsilcisi satıcının adresini size gönderecektir.
    9. Ürünü kargo ile satıcıya gönderin.
    10. Kargoda ürünü kargoya verdiğinizde size verilen belgenin fotoğafını çekin ve kargo takip numarasını alın.
    11. Kargodan aldığınız kargo takip numarasını ve belgenin fotoğrafını müşteri hizmetlerine gönderin.
    12. Joom müşteri hizmetleri iade işlemini başlatacaktır.

    Önemli Not: Ürün iadesinde satıcıya ürünü geri yollarken ödediğiniz kargo ücreti Joom tarafından karşılanmaz.

    Joom iade işlemi hangi durumlarda kabul edilmez?

    Joom iade işlemi başlattıysanız şu koşulları gözönünde almanızda fayda var:

    • Ürünü aldınız ve üzerinden 30 günden fazla zaman geçtiyse iade işleminiz kabul görmez.
    • Ürünü aldınız, müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeden doğrudan satıcıya gönderdiyseniz iade kabul edilmez.
    • Ürünü iade ettiniz kargoya verdiniz ama geçerli bir kagro takip numarası sisteme işlemeniniz o zaman iade işlemi kabul edilmez.

    Joom alışveriş sitesinde aldığım bir ürünü iade ettim. Param ne zaman geri ödenir?

    İade işlemi başladığında ve iadeniz kabul edildiğinde siparişinizin durumu "İade edildi" olarak değişir. Bunu siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz.

    Siparişin durumu iade edildi olarak değiştikten sonra 14 gün içinde paranız ödeme yaptığınız kartınıza geri ödenir.

    İade işleminde kargo ücreti Joom tarafından karşılanıyor mu?

    Hayır. İade işleminde kargo ücreti size aittir.  Joom kargo ücretini karşılamaz. İşlem yaparken bunu aklınızdan çıkartmayın.

    murat murat (12492)