Jquery .filter() metodu nedir? nasıl kullanılır?

Jquery .filter() metodu nedir?

Jquery .filter() metodu ne işe yarar? nasıl kullanılır?

ergin ergin (2539)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Jquery filter metodu belirli bir özelliğine göre elementi seçmemizi sağlamaktadır. Örneğin;

    var tab = $('.tab li');

    Şimdi burada ilk elemanı seçip addClass metodunu uygulamam gerektiğinde bunu filter ile belirtebiliyoruz.

    tab.filter(':first').addClass('aktif');

    Bu şekilde değişkenin taşıdığı nesnelerde filtreleme işlemi yapıp ilk elemanı seçtik.

    Farklı bir örnek yapacak olursak;

    $("p").filter(".uzmanim");

    Bu örneğimizde ise tüm p elementleri içinde "uzmanim" stiline sahip p elementlerini seçme işlemini yapmış olduk.

    ergin ergin (2539)