JQuery ile bir nesnenin görünürlüğünü bulmak ?

Jquery ile bir nesnenin ekranda görünüp görünmediğini nasıl tespit edilebilir?

Jquery is  fonksiyonu nasıl kullanılır?

Jquery is :visible nedir?

ergin ergin (2539)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Jquery ile bir nesnenin ekranda görünüp görünmediğini tesbit etmek için;

    var gorunur = $('#nesne').is(':visible');

     kullanabiliriz.

    Benzer şekilde görünmediğini tesbit etmek istiyorsak;

    var gorunmuyor = $('#nesne').is(':hidden');

    kullanabiliriz.

    ergin ergin (2539)
    8 yıl önce cevaplandı

      JQuery ile bir elementin görünürlüğünü bulmak için bir kaç yöntem var.  $('#element').css("display") ile css display değerinin none olup olmadığını kontrol edebilirsin.

      mustafayetis mustafayetis (1)