Jquery ile enter tuşuna basıldığında formu nasıl submit ederim?

Html Formu sayfadaki Gönder butonuna basında değilde form doldurulduktan sonra enter tuşuna basıldığında sunucuya göndermek, submit etmek istiyorum.

Enter tuşuna basıldığında Jquery ile formu nasıl submit ederim?

ergin ergin (2539)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    jquery'de enter tuşuna basıldığında form gönderilsin submit edilsin istiyorsanız, keypress olayından yararlanabilirsiniz.

    $(document).keypress(function(e) {
        if(e.which == 13) {
            alert('uzmanim.net');
           $('#form-kayit').submit();
        }
    });

    bu örnekeki gibi keypress olayı içerisinde if kullanarak enter tuşuna basıldığını anlayabilirsiniz. Buradaki 13 enter tuşunun kodudur.

    Daha sonra formu submit etmek  için .submit() metodundan yararlanabilirsiniz.

    ergin ergin (2539)