Jquery ile Hem class hem id seçme

Benim istediğim şey örneğin iki tane li etiketimiz var bunun birincisi class'ı deneme id'si 1 olsun öbürüde class'ı deneme id'si 2 olsun ben class'ı deneme id'si 1 olan li'yi seçmel istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

<li class="deneme" id="1">   örneğin ben bunu seçmek istiyorum.

<li class="deneme" id="2">

<li class="deneme" id="3">

<li class="deneme" id="4">

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Doğrudan ID üzerinden seçersen mantıklı olur

    $('#element1')

    gibi.  Öteki türlü istediğin de mantık hatası var.  Bir HTML sayfasında id değeri tekil olmalıdır. Yani HTML sayfanda  ID değeri element1 olan bir element varsa başka bir tane daha element1 olamaz, olmamalıdır.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @sucukluyumurta yorumunu buraya yazmalısın. Anlatmak istediğini doğru şekilde anlatamadığını düşünüyorum. Sen class'ı deneme id'si 1 olan elementi seçersen çıkacak olan sonuç sadece id'si 1 olan element olacaktır. alattin 6 yıl önce
    • @alattin Abi sucukluyumurta değil yumuklusucurta :) toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 yaşlılık işte, böyle de bir kullanıcı varmış :) alattin 6 yıl önce
    • @alattin yok abi ne yaşlılığı :) toprak34 6 yıl önce
    • @alattin istediğim şey gayet açık bu yapılıyo ama benim yazdığım sistemde olmuyor.Her neyse açıklayayım hemen istediğimi. Ben class'ı deneme id'si 1 olanı seçip ona işlem yaptırıcam.Bu kadar.İstediğim kod şuna benziyor normalde bunun çalışması lazım ama çalışmıyor. " var say = $("#"+id+" a.deneme").text(); " yumuklusucurta 6 yıl önce