jquery para birimi (para formatı)

toplamfiyat şeklinde para birimi var buna jqueryle eklemeler yapıldığında toplam fiyat kafayı yiyor :)

mesela

1.080,00 ₺ toplamfiyat var    jquery kullanarak  90 tl ekleyince 91.08,00 ₺ oluyor bu jqueryle yıldızım bi barışmadı

not : 1.000,00 tl ye kadar skntı yok 1.000 tlyi geçinde skntı oluyor

kodu da paylaşayım

   <script type="text/javascript">

        var toplam = 0;

        function topla(item) {
            if (item.checked) {

                toplam += parseInt(item.value);

            } else {

                toplam -= parseFloat(item.value);
            }

            document.getElementById("<%= toplamfiyat.ClientID %>").innerHTML = toplam + " ₺";
        };
    </script>

 Günlük 10 <b>₺</b>  <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />

 Günlük 10 <b>₺</b> <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />

 <asp:Label ID="toplamfiyat" Text="" runat="server" />

aasp.net kod kısmı /////

toplamfiyat.Text = sonuc.ToString("C0"); C0 para birimi olarak olmasını istediğim için

kullanici838649 kullanici838649 (1)
7 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Kodunda düzeltmen gereken iki alan var

Eğer kuruşu işlem yapacaksan parseInt yerine parseFloat kullanman lazım.

Diğer düzeltmen gereken nokta

document.getElementById("<%= toplamfiyat.ClientID %>").innerHTML = toplam + " ₺";

Bu satırı şu şekilde düzenlemen lazım

document.getElementById("<%= toplamfiyat.ClientID %>").innerHTML = toplam.toString() + " ₺";

Çünkü burada + işlemi toplama işlemi değil, string birleştirme işlemi için kullanılmış. O sebepten toplam değerini string türüne dönüştürmen lazım.

alattin alattin (16999)