Js Cookie Ile Ilgili Yardım

Mehaba. Js te elimde kod var. Bu kodu birden fazla input değeri için kullanmak istiyorum. Ancak nasıl yapışacağını bulamadım. Kodlar aşağıda:

<label>Çerez değeri : </label><input type="text" id="textgiris" />
<label>Okunan Değer : </label><span id="textOkunanCerez" style="font-weight:bold;"></span>
<br/><br/>

<input type="button" value="Çerez Yaz" onClick="CerezYaz()" />
<input type="button" value="Çerez Oku" onClick="CerezOku()" />
<input type="button" value="Çerez Sil" onClick="CerezSil()" />

<script type="text/javascript">

// OrnekCerez'i zaman aşımı süresini 10 dakikaya ayarlayarak yazar
function CerezYaz()
{
if(CerezIzin() == false) return;

var cerezSure = new Date();
cerezSure.setMinutes(cerezSure.getMinutes() + 999999999); // 10 dk ekleniyor.
var cerezIsim = "OrnekCerez";
var cerezDeger = document.getElementById('textgiris').value;
document.cookie = cerezIsim +"="+ escape(cerezDeger) + ";expires=" + cerezSure.toGMTString();
}

// OrnekCerez'i okuyarak span içine yazar
function CerezOku()
{
if(CerezIzin() == false) return;

var Cerez = document.cookie;
var Duzenli = new RegExp("OrnekCerez=([^;=]+)[;\\b]?");
if(Duzenli.test(Cerez))
{
Sonuclar = Duzenli.exec(Cerez);
document.getElementById('textOkunanCerez').innerHTML = unescape(Sonuclar[1]);
}
else alert("Çerez bulunamadı");
}

// OrnekCerez'i expire tarihini 10 sene önceye ayarlayarak siler.
function CerezSil()
{
if(CerezIzin() == false) return;

var sure = new Date();
sure.setFullYear(sure.getFullYear() - 10);
document.cookie = "OrnekCerez=;expires=" + sure.toGMTString();
}

// Tarayıcının çerez desteğini kontrol eder. Destekliyorsa true döndürür.
// Diğer türlü uyarı gösterir ve false döndürür.
function CerezIzin()
{
if(window.navigator.cookieEnabled)
return true;
alert("Tarayıcınız çerezlere izin vermiyor.");
return false;
}
</script>

Buradaki formda bulunan

<input type="text" id="textgiris" />

girişi birden fazla yapmak istiyorum. Yani;

<input type="text" id="textgiris1" />
<input type="text" id="textgiris2" />
<input type="text" id="textgiris3" />

şeklinde. Bunu nasıl yapabilirim. Kolaydır belki ama işte acemisine zor geliyor :S

miniz12 miniz12 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Daha önce paylaştığım http://uzmanim.net/soru/Jquery-cookie-nasil-kullanilir/354 jquery cookie nasıl kullanılır yazısını inceleyip örneklere bakarsanız sorunu çözmüş olursunuz.

    ergin ergin (2539)
    9 yıl önce cevaplandı

      İlginiz için teşekkür ederim. Ancak ben jquery de değilde js te nasıl olacağını sormuştum. Yani bu kodda nasıl bir ekleme yapılarak bu elde edilebilir. Buradaki kodlarda sadece textOkunanCerez değişkeni için yapılmış. Benim yapmak istediğim birden fazlası için nasıl yapılabilir?

      miniz12 miniz12 (1)