JS İLE CSS background-color değiştirmek

Arkadaşlar Herkese Merhaba

http://uzmanimakademi.net/kendindene/ornek/javascript/javascript-olaylar-events-onclick-kullanimi-zemin-rengi-degistirme

şu yukardaki örnekte div altındaki background-coloru js ile değiştirmek istediğimde  neden style.background-color yazmıyoruzda

style.backgroundColor yazıyoruz

josephezarfen josephezarfen (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu soru; neden direkt backgroundcolor=yellow yazmıyoruz da style="background-color:#ffcc44" yazıyoruz gibi olmuş. Yani birtakım kuralar var ama ezber değil mantık.

    misty misty (556)
    3 yıl önce cevaplandı

      CSS ile Javascript farklı yazım şekillerine sahip. Dediğin çok güzel olurdu.

      CSS ile zemin rengi değiştirmek istediğimizde background-color kullanıyoruz.

      Javascript ile değiştirmek istediğimizde style.backgroundColor kullanıyoruz. Her iki dilinde kendine has yazım düzeni var.

      alattin alattin (16999)