JS/Kryptik.ALB Trojan tehlikeli mi?

JS/Kryptik.ALB virüsü tehlikeli mi? Bilgisayarıma ne gibi zararları olabilir?

JS/Kryptik.ALB Trojanı nasıl temizlenir?

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Trojan, Türkçe karşılığıyla Truva Atı nedir?

    Trojan yani Truva Atı, bilgisayar yazılımı olarak zararlı program barındıran veya yükleyen programdır. Terim klasik Truva Atı mitinden türemiştir. Truva atları masum kullanıcıya kullanışlı veya ilginç programlar gibi görünebilir ancak yürütüldüklerinde zararlıdırlar.

    Trojanlar niçin kullanılır?

    1- Trojanlar bilgisayarları zombi bilgisayara çevirmek için kullanılırlar. Zombi bilgisayarlar sayesinde ddos saldırıları yapılabilmektedir.

    2- Banka bilgilerini çalmak için kullanılabilirler,

    3- Önemli bilgilerinizi çalmak için kullanılabilirler,

    4- Önemli dosya ve bilgilerinizi çalmak için kullanabilirler,

    5- Önemli kişlerle yaptığınız görüşmelerinizi izleyebilir ve kayıt altına alabilirler.

    6- Bilgisayarınızın ekran görüntüleri kayıt edilebilir.

    Bütün bunlardan sonra elbetteki Trojanlar için zararlı ve tehlikeli nitelemesi yapılmalıdır. Bu, trojanlar için genel olarak böyledir ve sorduğun JS/Kryptik.ALB trojanı özelindede böyledir; webde biraz araştırılırsa bu daha iyi anlaşılabilecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Temmuz'un yadıklarına ilave olarak JS/Kryptik.ALB trojanı kullandığınız tarayıcıyı (chrome,firefox,opera gibi) zararlı bir siteye yönlendirir. Bu site JS/Kryptik.ALB trojanını programlayan kişi tarafından belirlenir.  Yönlendirilen zararlı site reklam veya zararlı programlar içerir.

      JS/Kryptik.ALB  bilgisayarınıza bulaştıysa, bilgisayarınıza bir malware yazılım yüklü demektir.

      Malwarebytes anti-malware, Emsisoft anti malware gibi bir program ile tarayabilirsiniz. Ayrıca

      Panda Cloud Cleaner nedir? Panda Cloud Cleaner nasıl kullanılır? kullanabilirsiniz. Denedim oldukça güzel bir program.

      cemkara cemkara (4215)
      9 yıl önce cevaplandı

        Teşekkürler iyiki adblock varmış olmasaymış başım derde girermiş

        cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
        9 yıl önce cevaplandı

        • kendi yorumunuzu değil size en çok yardımcı olan cevabı cevap olarak kabul etmelisiniz. cemkara 9 yıl önce