K7 Antivirus nedir, nasıl kullanılır?

K7 Antivirus nedir?

K7 Antivirus nasıl kullanılır?

K7 Antivirus güvenilir mi?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    K7 Antivirus nedir?

    Belki adını ilk kez duyuyor olabilirsiniz (ben gerçekten ilk kez duydum) Hintli bir K7 Computing adlı şirkete ait bir antivirüs programı.

    Bugün tesadüf eseri K7 Antivirüs ile tanışınca inceleme gereği hissettim. Şirketin CEO'su J Kesavardhanan adındaki bu abimiz:
    Kesavardhanan

    Kendisini çok sempatik bulduğum için uzmanim.net dostları ile tanıştırmak istedim.

    Antivirüs sektöründe 25 yıldan fazla deneyime sahip.  K7 Antivirüs büyük çoğunluğu Hindistan olmak üzere 25 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor.

    K7 Antivirüs genel olarak şu özelliklere sahip:

    • Gerçek zamanlı virüs koruması
    • Spyware koruması
    • USB koruması
    • Email koruması
    • Geçici dosya temizliği
    • Sanal klavye: keylogger yazılımlar için önlem amaçlı
    • Internet geçici dosya temizliği

    K7 Antivirüs ayalarını kontrol ettiğimde dil seçeneğinin olmadığını gördüm. Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Programın arayüzü oldukça basit. Kurulum bittikten sonra gerçek zamanlı korumaya başlıyor.

    K7 Antivirus güvenilir mi?

    K7 Antivirüs güvenilir bir program. Ülkemizde pek bilinmese de çoğunluğu hintli pek çok kullanıcısı var.

    K7 Antivirüs ücretli mi?

    K7 Antivirüs ücretli bir program. Ben deneme sürümünü indirdim ve test ettim. K7 Antivirüs fiyatı 25$ civarında. Aktivasyon sırasında adınızı ve email adresinizi girdiğinizde 30 günlük deneme süresi aktif oluyor.

    K7 Antivirus nasıl kullanılır?

    K7 Antivirüs kullanımı oldukça basit. Kurulum ekranında  hiç bir işlem yapmanıza gerek yok. Kurulumu başlatın yeter.

    1. K7 Antivirüsü buradan indirin: K7 antivirüs indir
    2. İndirdiğiniz kurulum dosyasını çift tıklayın ve kurulum başlasın.
    3. Kurulum bittiğinde Masaüstüne K7 Antivirus Premium kısayolu gelecek ve program otomatik olarak çalışacak.
    4. Güncelleme için aktivasyon gerekiyor. Sizden email adresi ve ad isteyecek.
    5. Activation ekranında I want to Evaluate the product before purchasing it (Satın almadan önce denemek istiyorum) seçeneğini seçerek 30 günlük deneme sürümünü başlatabilirsiniz. Eğer lisans satın aldıysanız I have purchased.... seçeneğini seçin.
    6. Bilgisayarı viruslere karşı taramak için ama menüden Scan butonuna basın.
      K7 Antivirus

    7. Daha Sonra Complete Scan diyerek tam virüs taramasını başlatın.
    8. Virus taramasının sonunda varsa virüsler listelenecektir.
      k7 antivirüs tarama ekranı
    9. Clean butonu ile temizleme işlemini bitirin. Sonra Close btonuna basın.

    K7 Antivirus iyi mi kötü mü atın alınır mı?

    Ben bu programın farklı, avantajlı bir yanını görmedim. Dümdüz bir antivirüs edinmek istiyorsanız  sadece işini yapacak başka bir şeye karışmayan bu program ideal. Bir de farklı bir antivirüs kullanayım derseniz bir göz atabilirsiniz. Şansi görüşüm, eğer para verip alacaksanız bu fiyata çok daha iyi antivirüs programları mevcut.

    hakan hakan (15424)