Kablo ile bilgisayara Wi-Fi'deki gibi 5Ghz nasıl bağlanırım?

3 hafta önce kablonete geçtim download 100 veriyolar. Telefonda iki WiFi gözüküyor birisi 2.4g birisi 5g olarak gözüküyor. 5g ile speedtest yaptığımda 80 90 download gözüküyor 2.4g ile speed test yaptığımda 20 30 download gözüküyor. Benim sorum şu ben 5gyi kablo ile kendi kasamda nasıl kullanabilirim.

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Burada bahsi geçen 2.4Gzh ve 5 Ghz modem yayın frekansı.  Sen doğrudan kablo ile bağlarsan en verimli bağlantıyı oluşturursun.

    802.11ac standardında 5Ghz teorik olarak 433 Mbps - 1.7 Gbps hız sağlar sana.  Cat 6  kablo sana 10 Gbps hız sağlar. Buradaki hız bilgisayar ve modem arasındaki hızdır. İndirme hızı değildir.

    Kablo ile bağlantı hem 2.4 hem de 5Ghz den daha verimli olacaktır. Sen bilgisayar ile modem arasına  Cat 6 patch kablo alırsan Wi-Fi den çok daha verimli internet kullanırsın. Normal şartlar altında kablo ile bağlantı her zaman kablosuz bağlantıdan daha iyidir.

    murat murat (12492)