Kablosuz ağa bağlantı sorunu!

İşletim sistemi olarak win7 kullanıyorum ve yurtta bulunan tp-link marka dağıtıcıya bağlanamıyorum. Şifreyi doğru girmeme rağmen yanlış diyor yada bağlandıktan sonra ağın gereksinimleriyle uyuşmuyor diyor ve bağlantı kopuyor.

Telefondan gayet rahat giriyorum. Bunun üzerine win 8.1 yükledim sorunsuz bir şekilde hiçbir kopma olmadan bağlandım. Lenovo'nun sitesinden son driverleri indirdim ama sorun devam etti. 'ski yedeğimi kurdum ama çare olmadı.

Lenovo bilgisayarlarda kablosuz ağa bağlantı sorunu nasıl çözülür?

csax csax (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Lenovo notebooklarda buna benzer sorunlarla karşılaştım (ben de lenovo kullanıyorum bu arada)

    Burada iki sorun olabilir diye düşünüyorum.

    Modem - Wireless kart uyumsuzluğu ilk aklıma gelen. Bazı kablosuz ağ adaptörleri ile kablosuz modemler arasında bu tür sorunlar oluşabiliyor.

    Diğeri de kablosuz ağ sürücüsü. Fakat siz zaten bunu denemişsiniz.

    Yurt olmasaydı, kablosuz modemin yazılımını güncellemesini önerebilirdim. Siz zaten Windows 7 son sürüm kablosuz ağ sürücülerini güncellemişsiniz.

    Denenecek diğer bir yöntem modem üzerinde kullanılan şifreleme metodunu değiştirmek fakat yurt olması buna yine engel olacaktır.

    Kablosuz ağ adaptörünüzün marka modelini verirseniz bir ihtimal oradan yardımcı olabileceğim bir nokta yakalayabilirim.

    hakan hakan (15424)