Kablosuz ağımdam bir telefonu nasıl engelleyebilirim?

Başlıkta da belirttiğim gibi internetimden bir telefonu engellemek istiyorum ama sonra açabilmeliyim bunu nasıl yapabilirim?

Sifreyi değiştirmeyi düşündümde uzun işmiş. Engellemek derken böyle giremesin benim internetime ben engeli kaldırınca girsin gibi mümkün mü? Ben laptopla giriyorum

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

  • adsl modemin marka ve modelini belirtirsen detaylı açıklama yazabiliriz. murat 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Modem şifresini değiştirmek daha kolay bir yöntem.  MAC adresinden engellemek daha zahmetli ve uzun bir işlem. Siz modemin şifresini değiştirin.

Adsl modemizin yönetim sayfasında MAC adresine göre filtreleme vardır.

Engellemek istediğimiz telefon sizin internetinize bağlandığında yine Adsl modem arayüzünde telefon MAC adresi görüntülenir. Bu Mac adresini engelliler listesine eklerseniz  internete erişmez.

Daha sonra engelleme listesinden MAC adresini çıkarırsanız girebilir.

murat murat (12492)
9 yıl önce cevaplandı

  • bunun aynısı https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTib3bmYhGqT5uHhY494jbeAZKoVuSJ5FUrLV5cNl8A_6iwr73ejzTWTtw marka olarakta aynı ttnet efecan375 9 yıl önce
  • Efecan, modemin şifresini değiştirmek daha kolay bir yöntem MAC ile filtreleme yapmak çok daha zahmetli ve uzun bir iş. Başka şekilde de engel olamazsınız. murat 9 yıl önce
  • Yanlış anlaşılabilir, wireless şifresini yani kablosuz bağlantı şifresini.. Modem şifresini değil.. temmuz 9 yıl önce
  • Doğru. Kablosuz ağ şifresini, modem şifresini değil. murat 9 yıl önce