Kablosuz internet hızımı nasıl arttırabilirim?

Merhaba,

Kablo kullanmadan internet hızımı nasıl arttırabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Maalesef artıramazsın. Bağlantının daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsin ama bunlarla download hızında bir artma olmaz (Daha doğrusu kayda değer bir artma olmaz, yoksa sınırlı artışlar olabilir). Elbette ISS ile yapacağın yeni bir mukaveleyle abonelik tarifende yükseltme yapmazsan.. Yoksa parasal maliyetinide göze alırda tarife yükseltmesi yaparsan o halde artar (Ne kadar ekmek, o kadar köfte). Başka türlü olmaz bu iş.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz abi adaptörler falan var usb ile bilgisayara takıyorsun onlar işe yarar mı? toprak34 5 yıl önce
    • Download hızını -eğer ISS ile yeni bir mukavele yapıpta hız tarifeni yükseltmezsen- hiç bir araç veya başka bir şey artıramaz. Zaten senin dediğin o adaptörler öyle özel şeyler falan değildirler. Onlar sadece USB arabirimi kullanarak çalışan bildiğimiz wireless adaptörlerdir (Downolad hızlarının elde edilmesi açısından laptopların dahili adaptörlrinden farklı sonuçları olamaz. Bunlar daha çok dahili wifi adaptöre sahip olmayan desktop PC'ler için üretilmişlerdir, oralarda kullanılırlar). Bunların içerisinde daha kalitelileri ve daha güçlü bağlantı sağlayabilenleri olabilir ama bunların laptop adaptörlerine göre daha üstün olma gibi bir tarafları yoktur (Hatta sistem uyumluluğu bakımından laptoplarda dahili adaptörler daha sağlıklı sonuçları olur) ve "ne kadar ekmek, o kadar köfte"dir, bu sonuç, değişmez. Bir türlü kabul etmek istemiyorsun ama maalesef böyledir. Subjektivizmi bırakmalısın :) @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz abi aslında amacım download hızını arttırmak değil oyunlarda pingim yükseliyor sonra oyunun tadı kalmıyor o yüzden. toprak34 5 yıl önce
    • Modem yakınında olmak pingi biraz etkiliyebilir (olumlu anlamda) ama bu farkta çok olmaz @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • Ping daha çok karşıdaki sunucularla alakalıdır @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz Yok abi çok yakında değilim. toprak34 5 yıl önce
    • Ama dedim, fazlada farketmez @toprak34 temmuz 5 yıl önce