Kablosuz internetimi başkası kullanıyor? Nasıl engelleyebilirim?

Biri kablosuz modemime telefondan bağlanıyo onun bağlanamaması internetimi kullanamaması için ne yapabilirim.

anonim15432 anonim15432 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1- WiFi şifreni değiştirebilirsin. WiFi şifren olduğunu farzettim. Eğer WiFi bağlantına daha önce şifre atanmadıysa zaten bunu mutlaka yapmalı, şifre koymalısın.

    Bu senin için kolay bir yoldur; herkes yapabilir.

    2- Modemden Mac filtreleme (Modem bunu destekliyorsa) yapabilirsin. Bu senin için biraz zor (karışık) bir ayar olmalı. Web'de araştırabilirsin.

    3- Kablosuz ağını/ağ ismini (SSID) modem arabiriminden "gizli" olarak ayarlayabilirsin. Bu ayarı modemlerin hemen hepsi desteklemektedir.

    Not: Kablosuz ağını/ağ ismini (SSID) gizli yapmak bu ayar öncesi yerel ağına bağlanabilenleri etkilemez. Yani şu anda telefon ile ağına bağlanan telefon etkilenmez; bağlanmaya devam eder. Ağ isminini gizlemek, bundan sonrası için senin ağının başka istemciler tarafından görülememesini ve haliyle ağına bağlanamamasını sağlar.

    temmuz temmuz (12505)