Kablosuz modem kullanmadığım saatlerde açıkmı kalmalı

merhaba Kablosuz modem kullanmadığım saatlerde açıkmı kalmalı yoksa kapatmalımıyım

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Bana göre modem kullanılmadığı saatlerde, özellikle gece saatlerinde kapalı kalmalı. En azından ben böyle yapıyorum. Adsl modemi gece kapatıyorum. Bir kaç sebebi var:

    • Gereksiz enerji kullanımı ortadan kaldırırsın
    • Modemin ömrünü uzatırsın.
    • Radyo sinyallerinden uyku boyunca etkilenmezsin.
    • Olabilecek siber saldırılardan en azından gece boyunca uzak kalırsın. Gece senin modemine has bir güvenlik açığı çıkabilir ve sabaha kadar modemin başkası tarafından kullanılabilir.

    Sonuç olarak kullanmıyorsan açık kalmasının kimseye bir faydası yok.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

      İster kapat ister açık bırak, bunun hiçbir önemi yok. Eğer modemin ve modem yapılandırman güvenliyse elbette açık bırakabilirsin (Belki birazda elektrik tüketimini kabullenirsen).

      Ben senelerden beri, kaç senedir onu bile tam olarak hatırlayamıyorum modemi hep açık tutuyorum (Zaten yerel ağımda iki adet IP kamera mevcut ve onlarında devamlı olarak açık kalması gerekiyor)..

      Nema problem, açık kalabilir :)

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Bu tamamen sana kalmış bir şey, modem üzerinde Wi-Fi düğmesi bulunduğuna göre demek ki kapatabilirsin. Kapatmanda hiçbir sakınca olmaz

        omercik omercik (9418)
        6 yıl önce cevaplandı

          @efsaneemrahylz eğer bunu sağlık açısından soruyorsanız geceleri ve kullanılmayan saatlerde kapatabilirsiniz tabiki :)

          ismailsarp ismailsarp (6010)