Kablosuz modemimize bilgisayarlarımızdan ikisi bağlanırken diğer ikisi bağlanmıyor.

Merhaba ,kablosuz adsl modemimiz var, dizüstü bilgisayarlarımızdan birisi ve masaüstü bilgisayarımız ile bağlanabiliyoruz;fakat diğer 2 dizüstü bilgisayarımızın wifileri modemimizi tanısalarda bağlanmıyorlar.Bu iki dizüstü bilgisayar modemimimin şifre girme kısmına gelemiyorlar;fakat komşularımızın kablosuz modemlerinin şifre girme kısmına gelebiliyorlar,sorunun modemimde mi yoksa dizüstü bilgisayarlarında mı olduğunu anlayamadım, yardımlarınız için teşekkür ederim.

kalenderrr kalenderrr (41)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bağlanamayan bilgisayarların wifi adaptorlerini önce devredışı yaparak sonra tekrar etkinleştirirmisin (sağ tık menüsünden)?!

    Bir sonuç vermesi gerekir. Eğer çözüm olmazsa bağlanamayan bilgisayarlarda TCP/IP özelliklerine girerek sabit IP atama yolunu deneyebilirsin.

    Edit: Sen biraz karışık yazmışsın bende biraz dikkat etmemişim; tam anlaşılmadı. Sen şimdi kendinin ve komşularının Kablosuz Ağ Adı'nı (SSID) görebiliyorsun ama komşuların ağı ile ilgili olarak bir problem görülmezken kendi ağına girebilmek için şifre isteyen bölüme ulaşamıyormusun? Pekala ulaşamıyorsan ne oluyor? Kendi SSID'in olduğuna eminmisin?  Üzerine tıkladığında tepki vermiyormu? Bu SSID zahiri (yansıma yada önceden kalan ama gerçekte olmayan) bir şey olmasın? Bir refreş (yenileme) yaparak bilgisayarların bulduğu ağlara yeniden bakarmısın?

    Son bahsettiğim ihtimal kuvvetli gibi görünmekte.

    Son aklıma gelen bir husus var ki belki modemde kabosuz ayarlarında SSID için "gizli" seçeneği işaretli olabilir ve sen gerçekte kendi ağını sonradan bağlanmak istediğin bilgisayarlarda görememektesin (Öncekiler zaten daha önce bağlanmış oldukları için problem olmaz/olmuyor.). Senin gördüğün ve tıkladığın SSID önceden listede kalan bir şey olabilir. Yenileme, bilgisayarların kabosuz bağlantılarını kapayıp yeniden açarakta olabilir.

    Eğer bu bilgilerle çözüme varamazsan yeniden ve biraz daha fazla bilgi ile sor.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • daha önce kullandığımız yeni modem de bir sıkıntı yaşamıyorduk, şimdi eski bir modem kullanmaya başladık.Fotoğraf ekledim.Fotoğrafta wifinin algıladığı air 6271 isimli modeme girmek istediğimde fotoğrafta gözüken air 6271 bağlantısını yapmadı hatasını alıyorum, başka( komşumuzun)bir kablosuz modeme bağlanmak istediğimde ise resimde gözüktüğü gibi bağlanabiliyorum(yani ağ güvenlik anahtarını yazma kısmına gelebiliyorum).Bu sıkıntıyı iki bilgisayarda yaşıyorum, diğer iki bilgisayarla ise sıkıntı yaşadığım air 6271 isimli modeme bağlanabiliyorum. http://www.hizliresimyukle.com/image/Pp5p kalenderrr 9 yıl önce
    • Gösterdiğin resimde bir problem yok herhalde. Sanıyorum SSID problemi olmadığını göstermek istiyorsun ve onun için bu resmi gösteriyorsun. Ama resimdeki gerçek bağlantının SSID'i olsada diğer problemli olan PC'lerde görünen -aynı isimdede görünseler- gerçekte olmayayan, eskiden kalan sadece görüntü olarak bulunan SSID (Modem yada bağlantı ismiİ) olabilir. Problemlilerde bağlantıya tıklandığında ne tepki veriyor, onu sormuştum. Keşke bunların resimlerini gösterseydin. Birde komşunu kullanarak yaptığın denemenin tersini yaparmısın? Komşunun laptop'u ile senin SSID'ine bağlanmak şeklinde.. Bakalım ne sonuç çıkacak. Bu denemede hangi sonuç çıkarsa çıksın senin probleminin kaynağıda apaçık ortaya çıkacaktır. temmuz 9 yıl önce
    • kablosuz modemimizi, "ssıd" mizi ayarlardan kaldırdık ve el ile tekrar kurarak sorunu çözdük, teşekkür ederim. kalenderrr 9 yıl önce
    • Önemli değil, geçmiş olsun. :-) temmuz 9 yıl önce