"Kablosuz taramasını açtığınızda uygulamalar ve hizmetler..." uyarısı nasıl kapatılır?

Huawei Honor 7X kullanıyorum telefonumda sürekli şöyle bir uyarı çıkıyor belirli aralıklarla:

"Kablosuz taramasını açtığınızda, uygulamalar ve hizmetler Kablosuz ayarı kapalı olsa bile istedikleri zaman kablosuz ağları tarayabilir."

Ben bu uyarının çıkmasını istemiyorum ne yapabilirim? "Kablosuz taramasını açtığınızda.." uyarısı nasıl devre dışı bırakılır?

kablosuz taramasını açtığınızda

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    "Kablosuz taramasını açtığınızda uygulamalar ve hizmetler..." hatası ne anlama geliyor?

    Huawei ve Honor akıllı telefonlarda çıkan bu uyarı aslında bir hata, problem değil. Huawei ve Honor telefonlarda Wi-Fi+ adlı bir özellik mevcut. Wi-Fi+ özelliği kullanıcıların telefonda kablosuz internet deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Wi-Fi ağı güçsüz olduğu zaman mobil veriye otomatik geçmesi gibi. Telefonlarda karşınıza çıkan "Kablosuz taramasını açtığınızda.." uyarısı da bunun bir parçası. Wi-Fi+ özelliği açık olduğu zaman internetiniz kapalı olsa bile, telefon bulunduğunuz yerde kablosuz ağ olup olmadığını her an tarayabiliyor. Bunun sonucunda da "uygulamalar ve hizmetler istedikleri zaman kablosuz ağları tarayabilir" uyarısı sürekli ekranda çıkıp duruyor.

    "Kablosuz taramasını açtığınızda uygulamalar ve hizmetler..." uyarısı nasıl kapatılır?

    Bu hatanın çıkmasını engellemenin iki yolu var, bunları adım adım anlatacağım. Anlattığım adımları uygulayarak uyarının telefonunuzda çıkmasını engelleyebilirsiniz.

    "Kablosuz taramasını açtığınızda uygulamalar ve hizmetler..." uyarısını kapatma ÇÖZÜM 1

    Wi-Fi+ (WLAN+ da yazabilir) özelliğini devre dışı bırakın:

    1. Telefonunuzdan Ayarlara girin.
    2. Wi-Fi bölümüne girin.
    3. Wi-Fi+ ayarına tıklayın.
    4. Gelen ekrandan Wi-Fi+ karşısındaki anahtarı kapalı konuma getirin.

    wifi plus kapatma

    Normalde Wi-Fi+ özelliğini kapattığınız zaman artık "Kablosuz taramasını açtığınızda, uygulamalar ve hizmetler Kablosuz ayarı kapalı olsa bile istedikleri zaman kablosuz ağları tarayabilir" uyarısı çıkmaz. Ama işi garantiye almak için bir öneride daha bulunacağım.

    "Kablosuz taramasını açtığınızda uygulamalar ve hizmetler..." uyarısını kapatma ÇÖZÜM 2

    Konum erişimi ayarlarından kablosuz taramasını kapatın:

    1. Telefonunuzdan Ayarlara girin.
    2. Güvenlik bölümüne girin.
    3. Konum erişimi ayarına tıklayın.
    4. Gelen ekrandan sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın ve "Tarama ayarları"nı seçin.
    5. Ardından "Kablosuz taraması" ayarını kapatın.

    kablosuz taraması kapatma

    Kablosuz taraması seçeneği muhtemelen sizde etkindir. Onu kapattığınızda artık "Kablosuz taramasını açtığınızda uygulamalar ve hizmetler..." uyarısı çıkmayacaktır.

    Yukarıdaki 2 çözümü de uygularsanız artık telefonunuzda hiçbir şekilde "Kablosuz taramasını açtığınızda, uygulamalar ve hizmetler Kablosuz ayarı kapalı olsa bile istedikleri zaman kablosuz ağları tarayabilir" uyarısı gözükmeyecek.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      İki yöntemde işe yaramıyor sorun aynı devam ediyor

      hazinx hazinx (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Bu durumda telefonunuzu sıfırlamanız yani fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecek. Böyle kökten çözülür. omercik 5 yıl önce