Kablosuz usb adaptör

Merhaba, odamızdaki masaüstü bilgisayarımızda kablosuz usb adabtör kullanıyoruz ve sinyal şiddeti 2.seviyede gözüküyor, aynı yerden dizüstü bilgisayarım ile wifiden internete bağlandığımda sinya şiddeti 4. seviyede gözüküyor, sinyal şiddetini daha güçlü bir kablosuz usb adabtör ile artırabilir  miyim, yoksa wifi adabtör mü almalıyım? Teşekkür ederim.

kalenderrr kalenderrr (41)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB kablosuz adaptörlerin ve ve laptopların wifi kartlarının kalitesine göre sinyal çekiş güçleri değişebilir.

    Farklı bir USB kablosuz adaptör farklı çekiş gücü gösterebilir.

    Evin içerisine sinyal çoklayıcı koyabilirsiniz. Böylelikle Wi-Fi sinyali güçlendirilecektir.

    Kablosuz sinyali güçlendirmek için ucuzdan pahalıya yapabilecekleriniz:

    1. Modemin anteni değişiyorda daha güçlü bir anten kullanabilirsiniz.
    2. Daha kaliteli bir USB kablosuz adaptör alabilirsiniz.
    3. Sinyal seviyesini güçlendirmek için Repeaters/Extenders  satın alabilirsiniz.
    4. Daha güçlü sinyal yayan bir adsl modem alabilirsiniz.
    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

      merahaba bence kablosuz usb adaoptör değil modemden pc ye kablo ile bağlanmanı tavsiye ederim herzamn daha iyi olur ama kablo yapısını zorlaştırıcak alanda ise ozaman pcı slotuna takılan anakartın üzerine takılan bir kablosuz anteni olan bircihaz almalısın daha verimli olur diye düşünüyorum birde geçenllerde bir müşterime .air 4400 sinyal güçlendirici kurdum gayet başarılı  5 katlı bir apartman 10 daire en üst katta air 5452 4 portlu adsl modem mevcut bu cihazı bir kere ye mahsus pc ye bağlayıp arayüz kurulumu yaptıktan sonra cihaz avuç aiçi büyüklüğünde ve elektrik ile çalışıyor kurulumu yapıldıktan sonra 3, katta bir ekeltrik prizine taktım ve sinyal şuan 1.  katta 5. seviyede paylaşım yapıyor her dairede 5 seviyeli paylaşım yapıyo fakat internete bağlı olan cihaz sayısı ne kadar çok olursa hız okadar bölünür sana tavsiyem böyle bişide alabilirsin ama modemın air4400 ile uyumlu oılması şart en verimli çalıştıgı cihaz  ise air5453  tür.bu konuylailgili evinin yapısını bilmediğimden bu şekilde bir paylaşım yaptım.saygılarımla.

      laboustasarim laboustasarim (693)