Kaldırılması gereken gereksiz programlar neler?

Bilgisayarım çok kasıyor. Aşırı yavaş. Bilgisayarımda kaldırılması gereken programlar hangileri nasıl bulabilirim?

Bilgisayardaki gereksiz programları nasıl tespit edebilirim?

isbaraalp isbaraalp (-3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba.

    Öncelikle sana bilgisayarını AdwCleaner ile taramanı tavsiye ederim.Bu bilgisayardaki Virüs/Kayıt defteri hataları vs. düzelten bir programdır.

    http://uzmanim.net/soru/adwcleaner-nedir-adwcleaner-nasil-kullanilir/954 Buradan detaylı bilgileri öğrenebilirsin.

    Daha sonra yavaş yavaş diğer programlara geçebilirsin.Mesela Ccleaner/AdvancedSystem Care8/Malwarebytes Anti-Malware programları ile de detaylı tarama yapabilirsin.Bu aşamadan sonra ise;

    Drivet Booster 2,

    IObit Malware Fighter,

    IObit Uninstaller ve

    Smart Defrag 3 programları ile gerekli işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarın bir hayli düzelecektir.

    Bu söylediğim programlar zaten senin kasma sorununu ortadan kaldıracaktır.

    Programlara gelecek olursak da Microsoft/Nvidia(Ekran kartın ne ise)/Intel Corparation gibi program yapımcılarının programlarını kaldırmak bilgisayarın ve senin için problem yaratabilir.Programlarını sen daha iyi bilirsin.Kaldırabilirsin de.

    Bu kadar inşallah sana yararım dokunmuştur.

    ahmetsamil ahmetsamil (268)
    9 yıl önce cevaplandı

      Programları bilmiyorum ama sadece programlar kasma yaptırmaz bunun yanında ; Disk ve kayı defteri birleştirmesi yaptırmalısın çok çok çok önemlidir pc sağlığı için

      bcaggul bcaggul (117)