Kali Linux E; wine-bin:i386 paketi bulunamadı hatası ve Kali Linux Sanal Makineden USB Wi-fi adaptör olmadan nasıl kablosuz bağlanır?

Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle Virtual box ile kali linuxu (2016-2017) amd64 .iso olarak kullanaktayim lakin kaliyi kullanirken wineyi kullanmam gerekti ama gerekli kodlari ve islemleri yapmama ragmen boyle bir hatayla karsilasmaktayim: bu hatayı aliyorum ve bircok cozum denedim komutları sudo ve sudosuz calistirdim sonra wine32-bin:i386 denedim

wine64-bin:i386

Wine64-bin bunlari denedim olmadi dpkg komutlarini denedim yine bu hatayi oliyorum birde garip olan şey kalide aratinca gozukmuyor bu Wine ama yazilimlar bolumunde gozukuyor. Fakat o Bölümdende sadece Wine yi ne calistirabiliyorum (calistir bolumu oldugu halde) nede kaldirabiliyorum (kaldir bolumu oldugu halde) cok arastirdim ama bulamadim sizlerden yardimlarinizi bekliyorum...

Gelelim 2. soruna

Dedigim gibi Virtual Box Son surum (2016 olmasi lagzim) kullaniyorum ve sanal makindemde ag ayarlari NAT Yerine Bridge (bilmiyorum bunun bi faydasi olurmu) neyse konu su, linux icinden nasil kablosuz aglari gorup baglanibilirim:

Araştırdığım yerlerde bana genelde USB wifi Adaptor kullanmam soyleniyordu ama bunu adaptor olmadan yapmanin bir yolu varmi?

Yardimlarinizi bekliyorum... Yardimlariniz ve hersey icin tesekkurler.

armized armized (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Resimde aldığınız hata farklı nedenlerle ortaya çıkabilir.En basitinden wine paketi Kali işletim sistemininizin repository olarak kullandığı adresler içinde yer almayabilir.

    Ben size daha önceden kullandığım ve başarıya ulaştığım farklı bir paket adı önereyim, PlayOnLinux. PlayOnLinux paketi ile Windows uygulamarını rahatlıkla kurabilir, kurduğunuz uygulamanın kısayolunu masaüstü ekranınıza atabilir ve uygulamayı sanki Linuxun parçası gibi masaüstü üzerinden de çalıştırabilirsiniz. Umarım bu paket işinize yarayacaktır. Kali işletim sistemine PlayOnLinux kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

    How to install PlayOnLinux 4.2.10 from Terminal in Kali Linux 2.0

    Ayrıca diğer sorunuzda kablosuz bir bağlantı ile ağınıza bağlanmak istediğini belirtmişsiniz.Ancak siz şuanda sanal bilgisayar üzerindesiniz ve bağlantınız da doğal olarak kablolu olarak gözüküyor.Sanal bilgisayarlarda kablosuz bir bağlantı seçeneğine rastlamadım (ben görmemiş olabilirim).

    NAT ve Bridge ayarları da ağ bağlantıları ile ilgilidir.Her iki seçenecekte de internete çıkar ve ağ alışverişi (fiziksel makineniz) yapabilirsiniz.NAT seçeneğinde sanal makineniz evinizdeki ağdan farklı bir IP adresi alır ve VirtualBox köprüsü sayesinde haberleşir.Brigde ayarlarında ise sanal makineniz fiziksel makinenizin ağ bağdaştırıcısını kullanır ve evinizdeki modeme başvurarak IP adresi alır.Bu evinizdeki diğer tüm cihazlarla haberleşmenizi sağlayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkürler ismail bey fakat bu kendini farkli bir wifi adaptoru gibi gosteren ve aslinda bilgisayrin adaptorunu kullanan bir program varmi yada ona benzer bir yazilim armized 6 yıl önce
    • @armized Bunu harici bir Wi-Fi adaptörünü bilgisayarınıza takarak ve adaptörün sadece VirtualBox üzerinde çalışmasını sağlayarak yapabileceğiniz bir video mevcut. Umarım işinize yarar.Ancak bunun için harici bir adaptörünüzün olması gerekiyor. https://www.youtube.com/watch?v=3HbWKT5ubV8 ismailsarp 6 yıl önce
    • Peki sanal bir wifi adaptoru olusturma programi varmi cunku ag adaptorum yok ve en gec 2 3 ay sonra alabilirim of armized 6 yıl önce
    • Söylediğiniz şeyi yapmanız için bilgisayarınıza fiziksel olarak bir ek ağ adaptörünün olması (USB) ya da Linux işletim sisteminin fiziksel olarak bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.Şuanda kullandığınız ağ adaptörünüzü zaten fiziksel olarak kurduğunuz bilgisayarınız kullanıyor.Sizin durumunu aynı ağ adaptörünü her iki (fiziksel ve sanal) bilgisayar kullansın durumunda kalıyor. @armized Farklı uzmanlar ne der emin değilim, ama bu şekilde olması gerekli diye biliyorum. ismailsarp 6 yıl önce