Kali linux hatası

Sa abi şimdi ben kali linuxu fiziksel olarak kullanıyorum ama eksik kurdum gözüküyor  giriş yapıyorum ama acaba boot tamı sıkıntı yaptım bilmiyrm önerebileceğiniz boot için program varmı(lili usb creator,rufus,hariç)benim amacım laptopuma  iki işletim sistemi kurmak windows ve kali linux

Teşekkürler...

anonimizer anonimizer (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windowsu bilgisayarınıza en son işletim sistemi olarak yüklerseniz açılışta sadece Windows işletim sistemini görebilirsiniz. Sıralamada ilk olarak windows daha sonra linux işletim sistemini yükleyin. Linux işletim sistemini kurarken Windows'un yanına kur seçeneğini seçin. Bu durumda boot dosyanız düzenlenir ve açılışta seçtiğiniz işletim sistemi açılacak şekilde olur.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      Tam olarak anlamadım şimdi windows un dosyası kalmış kalinin dosyalarının içinde laptopu açtığımda kali açılıyor sadece, bioastan windows görünmüyor..şimdi sıfırdan ikisini kullanmak istiyorum ilkin flaşa windowsu boot edcem ondan snra diski bölecem sonra linuxu yükleyecem öylemi olacak (birde boot edebileceğim bir program söyleyebilirmisiniz ilk söylediklerim hariç)

      anonimizer anonimizer (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Evet dediğiniz gibi sıfırdan temiz bir kurulum yaparsanız bu şekilde 1 windows 2 linux şeklinde kurabilirsiniz ismailsarp 6 yıl önce
      • Bir sorum daha olacaktı windows 8 yükledim program ekle de hiç bir şey yok driver lar dahil nasıl hepsini toplu indirecem anonimizer 6 yıl önce