Kali Linux Nedir? Nasıl Kurabiliriz ?

0

Merhaba,

İzlediğim yabancı bir dizide,bir adamın -hacker- kullandığı işletim sistemi dikkatimi çekti.Araştırdım ve adının Kali Linux olduğunu buldum.Bu işletim sistemi ile ne yapıldığını, ne işe yaradığını da araştırdım fakat güzel sonuçlar bulamadım.

Diyeceğim o ki böyle hackerlık gibi alanda bilgi sahibi olmak istiyorum.Bunun içinde bu işletim sistemini indirmek istiyorum.Fakat tam olarak ne olduğundan haberdar değilim.Bilgilendirirseniz sevinirim :)

 

ahmetsamil ahmetsamil (268)
2 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap


1

Aslında internette araştırma yaptığında birçok kaynak çıkması lazımdı bu konuda. Ben sana kısaca özet geçeyim:

Kali linux . linux işletim sisteminin bir üyesidir. Siber güvenlik uzmanlarının çok sık kullandığı, içerisinde uygulama,wep,işletim sistemi ve yerel ağlarda bulunan açıkları bulmamıza yarayan birçok uygulaması mevcuttur.Kötü niyetli insanların da bu uygulamalar ile o  bulunan açıklardan faydalanıp kötü amaçlı işler yaptığı bir işletim sistemidir.

 

blackheaven blackheaven (728)
2 yıl önce cevaplandı

  • Benim gibi normal kişilerin indirmesinde bir sorun olur mu peki ? Bu arada internetten bir çok kaynak buldum fakat tam olarak anlayamadım. @blackheaven ahmetsamil 2 yıl önce
  • İndirmenizde hiçbir sorun olmaz . Genellikle sanal makine olarak yüklüyorlar bu işletim sistemini . bilgisayarınıza sanal makine ile yükleyip istediğiniz gibi kurcalayabilirsiniz :) blackheaven 2 yıl önce

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol