Kali Linux Nedir ?

Kısaca Kali Linux Nedir / Ne İşe Yarar ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kali Linux Nedir ?

    Kali Linux ; sızma testleri için geliştirilmiş “ Debian ” tabanlı bir linux dağıtımıdır.

    Kali Linux ile network sızma testleri , web uygulama sızma testleri , wirelles sızma testleri , mobil sızma testleri , sql sızma testleri gibi birçok alanda çalışmalar yapılabilir.

    Kali Linux ; güvenlik testleri için geliştirilmiş bir işletim sistemidir.

    Kali Linux ; açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir ve tamamen ücretsizdir.

    Kali Linux ; türkçe dil desteğine sahiptir.

    Kali Linux'taki  Araç Katagorileri Nelerdir ?

    • Information Gathering Tools
    • Vulnerability Analysis Tools
    • WebApps Tools
    • Database Tools
    • Password Tools
    • Wireless Tools
    • Reversing Tools
    • Exploit Tools
    • Sniffing Tools
    • Post Exploitation Tools
    • Forensics Tools
    • Reporting Tools

    Kali Linux İndirme Linki : https://www.kali.org/downloads/

    Kali Linux Resmi Sitesi : https://www.kali.org/

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)