Kamera nasıl bilgisayara canlı bağlanır ?

Nikon marka kamerayı nasıl bilgisayara canlı görüntü yapacak şekilde bağlantı kurabilirim ?

ses1842 ses1842 (64)
2 yıl önce sordu

  • eğer böyle bir ihtimal yoksa ayrıyetten harici kameram var ama onu takıyorum ama bilgisayarda açamıyorum kamera yerini aramaya kamera yazıyorum çıkmıyor ses1842 2 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Nikon web sitesine git. Kameranın web kamerası (webcam) yazılımı var mı kontrol etmelisin.

Genelde bir fotoğraf makinasını, kamerayı web cam olarak kullanmak için 3 işlem gerekiyor:

  1. Üretici web sitesinden kameraya ait WebCam yazılımını indirmek
  2. Daha sonra Kameranın ayalarında WebCam modu varsa onu ayarlamak
  3. USB kablo ile bilgisayara bağlamak

Bende Fuji var. Bunu PC'ye bağlayıp görüntü almak için bu adımları uygulamadım ve sorunsuz bağlayabildim. Nikon tam modeli vermemişsin bu sebepten Nikon web sitesine bakıp net bir cevap veremedim.

alattin alattin (16999)
2 yıl önce cevaplandı

  • Pazartesi günü deneyeceğim hocam bir sorun yaşamam umarım @alattin ses1842 2 yıl önce

Kameranı doğrudan bilgisayara bağlayarak görüntü alamazsın. Webcam olarak tanıtman gerekli. Bunun için de kameranın bu özelliğinin olması gerekir. Öncelikle kameran webcam olarak kullanılabiliyor mu bunu kontrol etmelisin.

murat murat (12492)